еМагазин

Tag : камион

Локално

Во движење се запали камион товарен со плин: Пожарникарите спречија трагедија

Никола Осило
Се запали 20-тонски камион товарен со плин на патот Росоман-Кавадарци. Брзата реакција на пожарникарите спречи голема катастрофа, изјави Александар Чадамов, командир на Територијалната противпожарна единица...
Локално

Со камион намерно удрил во полициско возило, а „колега“ ги оневозможил полицајците да го стигнат

Никола Осило
На 28.09.2019 во 20,20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на патот с.Бродец-с.Танушевци товарно моторно возило удрило во службено патничко моторно возило „дачиа дастер“...
Локално

Трагедија во Скопје: Почина пешак по удар од камион

Никола Осило
На 28.09.2019 во 08,40 часот било пријавено дека на булеварот „Србија“ во Скопје, во близина на железничкиот мост, товарно моторно возило „МАН“ со приколка со...
Локално

Излетал од пат бегајќи од полицијата со камион полн со 81 мигрант

Никола Осило
На 16.09.2019 во 23.00 часот на автопатот Куманово–Табановце полициски службеници дале знак за запирање на товарно моторно возило „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки со полуприколка,...
Локално

Изгоре камион и дел од покривна конструкција во магацин во Струмица

Редакција
Во магацин на улицата „Маршал Тито“ во Струмица утрово се запалиле товарно возило и дел од покривната конструкција, информираат од Територијалната противпожарна единица на Струмица....
Локално

Тешко се повредил додека поправал камион

Никола Осило
На 18.08.2019 околу 12.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во Прилеп, на местото викано „Црвени Брегови“, во стовариште за песок, О.И.(61) од...
Локално

Се запали камион во движење на патот кон граничниот премин Деве-Баир

Никола Осило
На 17.08.2019 година во 19,05 часот било пријавено дека на магистралниот пат во правец од Крива Паланка кон Граничниот премин „Деве Баир“, кај место викано...
Локално ТОП СТОРИИ

Кривична пријава и притвор за возачот на камионот кој ја предизвика сообраќајната несреќа кај обиколницата

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка за „Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“ против возачот на камион што предизвика тешка сообраќајна...
ЖИВОТ

(Видео) Македонски државјанин, возач на камион загина во Хрватска

Редакција
На автопатот А3 во Хрватска, загина возач кој е македонски државјанин, јавуваат хрватските медиуми. До несреќата дошло по сударот на камионот со автобус од Босна...