еМагазин

Tag : мотор

Локално

Несекојдневен случај во Гостивар: Со мотор намерно удрил во полицаец

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе  кривична пријава против Б.В.(23) од с.Дебреше, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“,...
Локално

Неколкумина тепале скопјанец и му го искршиле моторот

Никола Осило
На 16.09.2019 околу 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Иван Хаџиниколов“ во Скопје, Д.А.(22) од Скопје бил физички нападнат од С.Ф. од...
Локално

Филм на улиците во Гостивар: Бегал со мотор и удрил во полицаец

Никола Осило
На 12.09.2019 околу 01.00 часот полициски службеници го привеле Б.В.(24) од село Дебреше, гостиварско, затоа што на ул.„Борче Јовановски“ во Гостивар, управувајќи мотоцикл „трува“ со...
Локално

Скопјанец паднал од мотор, па го прегазил автомобил

Никола Осило
На 14.08.2019 во 19,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата “Ферид Бајрам“ Џ.К.(60) од Скопје управувајќи моторцикл “Сузуки “ со косовски национални...
Локално

Скопјанец останал без „Ауди“ кое го оставил со вклучен мотор

Никола Осило
На 13.08.2019 во 14.45 часот во СВР Скопје, Ј.В.(47) од Скопје пријавил дека на бул.,,Метрополит Теодосиј Гологанов’’ му било одземено возило „Ауди’’, кое го оставил...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Премиерот Зоран Заев со мотор на ѓомлезе и дружење на „Дупени бич“ во Преспа

Никола Осило
Убеден сум дека ќе го привлечеме вниманието на сите граѓани од Северна Македонија, да го користат целиот летен период за да го посетат Преспанското Езеро...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Заев со синот Душко возеше квадрицикл

Редакција
Викендот е време кога и премиерот Зоран Заев може да “украде“ малку слободно време за да го помине со семејството. На Фејсбук објави фотографија со...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) еМагазин на Хидра: Единствениот грчки остров каде се забранети коли, а Бог да чува и мотори

Петре Димитров
Кога се подготвував за мојата прва посета на грчкиот остров Хидра, прочитав дека на островот се забранети автомобили и други моторни возила. Прва мисла ми...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Заев ескивира од фудбал со министрите, повеќе сака во недела да вози мотор

Редакција
На денешното одбележување на Меѓународниот ден на спортот за развој и мир што се одржа во Струмица, премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање, колку...
Локално

(Фото) Детали за сообраќајката во која тешко се повредени момче и девојка на мотор

Редакција
Во сообраќајната несреќа што се случи на булевар Теодосиј Гологанов, кај Млечен ресторан, според очевидци момче и девојка на мотор се тешко повредени кога удриле...