еМагазин

Tag : починати

Македонија ТОП СТОРИИ

Само еден од седумте новопочинати без претходни заболувања, а истиот имал контакт со потврден случај

Редакција
Вчера во Македонија беа регистрирани рекордни седум починати поради компликации од корона вирусот. Во ГОБ „8 септември“ починаа 6 лица, двајца од Скопје на возраст...
Македонија ТОП СТОРИИ

И двајцата новопочинати од корона вирусот немале контакт со потврден случај

Редакција
Во ГОБ „8 септември“ почина пациент од Струга на 60-годишна возраст, примен во болницата на 22 мај, информираа вчера од Министерството за здравство. Евидентиран е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Стружанец и Гостиварчанец починаа од корона вирусот

Редакција
Во ГОБ „8 септември“ почина пациент од Струга (60г.) примен во болницата на 22 мај, информираат од Министерството за здравство. “Евидентиран е пациент од Гостивар...
Македонија ТОП СТОРИИ

Повеќе починати мажи: Смртност и корона вирусот во Македонија

Редакција
Заклучно со податоците објавени вчера, вкупниот број на починати од компликации поради корона вирусот во Македонија изнесува 131. “Регистриран е 131 смртен случај (Лт =...
Македонија ТОП СТОРИИ

Само еден од новопочинатите од корона вирусот имал контакт со потврден случај

Редакција
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје на 69-годишна возраст, хоспитализиран на 15 мај, информираа вчера од Министерството за здравство....
Македонија ТОП СТОРИИ

Пет новопочинати од корона вирусот, меѓу нив и десетмесечно бебе

Редакција
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје (69г) хоспитализиран на 15 мај, информираат од Министерството за здравство. “Во ГОБ „8...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите четворица кои починаа од корона вирусот немале контакт со потврден случај

Редакција
Од Министерството за здравство вчера информираа дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти, пациент од Скопје на 73-годишна возраст, примен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Четворица новопочинати од корона вирусот, вкупно 126

Редакција
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти, пациент од Скопје (73г), примен на клиниката на 21 мај и пациент од Велес...
Македонија ТОП СТОРИИ

Никој од тројцата новопочинати од корона вирусот немал контакт со потврден случај

Редакција
Министерство за здравство вчера информираше дека од корона вирусот, починаа уште тројца пациенти. „На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 74 годишен пациент,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од корона вирусот починаа тројца пациенти, вкупната бројка изнесува 122

Редакција
Министерство за здравство информира дека од корона вирусот, починаа уште тројца пациенти. „На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 74 годишен пациент, лекуван...