еМагазин

Tag : росоман

Локално ТОП СТОРИИ

МВР со детали за тешката сообраќајна несреќа кај Росоман

Редакција
Утрово на регионалниот пат Кавадарци-Росоман се случи тешка сообраќајна несреќа, во која две лица се потешко повредени. „Денеска (28.02.2024) во 06.48 часот во ОВР Кавадарци...
Локално ТОП СТОРИИ

Како се случила сообраќајката кај Росоман во која загинаа две лица: Детали од МВР

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи соопштија детали како дошло до сообраќајката кај Росоман во која загинаа две лица, а судрија четири возила. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Фотографии...
Локално ТОП СТОРИИ

Фотографии од сообраќајката кај Росоман, во која загинаа две лица

Редакција
Локалната телевизија КТВ објави фотографии од сообраќајката кај Росоман, која се случи утрово, а во која загинаа две лица, а три се тешко повредени. ПОВРЗАНИ...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Две лица загинаа, а тројца се тешко повредени во сообраќајка кај Росоман 

Редакција
Две лица загинаа, а тројца се тешко повредени во сообраќајна несреќа, која утрово се случи кај Росоман. Ова се првичните информации што за МИА ги...
Локално

Жена од Росоман по расправија со сопругот, го избодела со нож

Редакција
Полицајци од ОВР Kавадарци ја лишиле од слобода И.М.(27) од Росоман . -Таа по претходна вербална расправија со остар предмет нанела повреда на нејзиниот 32-годишен...
Македонија

Поради замена на апарат гласањето на едно избирачко место во Росоман ќе се продолжи за еден час и 50 минути

Редакција
Се појавил проблем на едно избирачко место во Општина Росоман, во село Трстеник, не работел апаратот и бил заменет со нов. Таму гласањето ќе се...
Локално

Росоманец физички нападнат од сопругата

Редакција
Росоманец пријавил физички напад од сопругата, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – Вчера во 10.05 часот во ОВР Кавадарци, 43-годишен жител од...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) МВР откри 100 килограми марихуана во Росоман

Редакција
Денеска полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во соработка со полициски службеници од...
Македонија

Градоначалникот на Росоман позитивен на Ковид-19

Редакција
Градоначалникот на Росоман Бранко Јанев е позитивен на вирусот Ковид-19. Тој информацијата ја објави на својот Фејсбук профил. Упати порака сите да се чуваат од...
Македонија

Деветгодишно дете и 44-годишен од Росоман позитивни на Ковид-19

Редакција
Уште двајца росоманци се позитивни на Ковид-19 во изминатите 24 часа. Тие се на возраст од 9 и 44 години, за МИА потврди доктор Ристе...