еМагазин

Tag : сообраќајна несреќа

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина уште едно лице: 15 жртва на автобуската несреќа кај Ласкарци

Редакција
Маж кој што со тешки повреди беше задржан на лекување на КАРИЛ, починал утрово. Тој е 15 жртва на сообраќајната несреќа која се случи на...
Македонија

Грчкото МНР изрази сочувство за трагичната сообраќајна несреќа

Редакција
Длабоко жалење, како и сочувство и солидарност до граѓаните и владата, изразува Министерството за надворешни работи на Грција по трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје...
Локално

(Фото) Последица од синоќешниот верижен судир пред Штип: Три лица се повредени

Редакција
Три лица биле повредени во синоќешниот верижен судир на влезот од Штип, поради излизгување на возилата. Како што објавивме синоќа, до судир на возилата дошло...
Локално

Српски државјанин тешко повреден, со „Нисан“ излетал од патот Гостивар – Маврово

Редакција
Ф.И. (32) од Србија е тешко повреден откако ноќеска, управувајќи патничко моторно возило „Нисан“, излетал од регионалниот пат Гостивар-Маврово кај Новоселски Мост–Ново Село, соопшти полицијата....
Македонија ТОП СТОРИИ

Четврта жртва на автобуската несреќа кај Лесковац: Почина жената која беше приклучена на апарти за дишење

Редакција
Македонската државјанка С.Т која беше повредена при автобуската несреќа кај Лесковац на 16 декември, починала пишува српски „Блиц. Повредената починала во Клиничкиот центар во Ниш...
Локално

Трагедија кај Гостиварско: Еден починат и двајца повредени во сообраќајна несреќа

Редакција
Едно лице го загуби животот, а две се повредени откако автомобил излетал од коловозот на локален пат во близина на селото Падалишта, гостиварско. Според првичните...
ЖИВОТ

Во последните десет години: Најмалку жртви во сообраќајни незгоди во 2018 година

Редакција
Зад нас ја оставаме најбезбедната 2018 година, со најмалку жртви во сообраќајни незгоди во изминатите десет години. Ова го изјави Стојче Стаменковски, претседател на Републичкиот...
ЖИВОТ

РСБСП: Во првите девет месеци 100 лица ги изгубиле животите во сообраќајни несреќи

Редакција
Изгужваните билборди кои беа поставени на улиците во Скопје, флаерите кои беа поделени во локалите во главниот град и банерите со пораки на веб порталите,...
Македонија

Видео од стравичната сообраќајка во Србија во која загинаа и двајца македонски државјани

Редакција
Македонското Министерство за надворешни работи информираше дека добило телефонска потврда од полицијата во Јагодина, Србија, дека во вчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш, меѓу загинатите...
Македонија

Две лица починаа при излетување на возило од патот Катланово-Бадар

Редакција
Две починати лица биле извлечени вчера од возило што било излетано од локалниот пат Катланово-Бадар, во близина на мостот на река Пчиња. Како што информираат...