еМагазин

Tag : лекување

Да помогнеме

(Фото) Врз Ангел падна лулашка тешка 110 килограми, потребни се средства за лекување

Редакција
На Ангел Аврамовски му е потребна помош откако лулашка тешка 110 килограми падна врз него, по што две недели беше во кома. Ангел има тешки...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Собрани 140.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

Редакција
Собрани се речиси 140.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија. Штипјани, но и хуманите граѓаните од целата држава минатиот месец...
Да помогнеме

Хуманитарна акција во Зоолошка градина за четиригодишната Симона Хаџи Тошев

Редакција
Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10). Од 09:00- 18:00 ќе бидат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Браво за штипјани: Масовна поддршка на хуманитарната акција за четиригодишната Симона

Редакција
Штипјани денеска масовно присуствуваат на хуманитарна забава за четиригодишната Симона Хаџи Тошев која боледува од акутна нелимфобластна леукемија и треба да се лекува во странство....
Да помогнеме

Хуманитарна забава за четиригодишната Симона во Штип

Редакција
Денеска на малиот плоштад во Штип се организира хуманитарна забава за четиригодишната Симона Хаџи Тошев која боледува од акутна нелимфобластна леукемија и треба да се...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Видео) Семејството продаде се што имаше, на ред сме ние: Да спасиме мајка на две деца

Редакција
Штипската телевизија „Стар“ објави потресна приказна за младата мајка Соња, која се бори за живот. Приказната ја пренесуваме во целост: „60.000 фунти за спас на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерство за здравство: Кочан нема потреба од болничко лекување

Редакција
Осудениот во случајот „Труст“, Сеад Кочан, нема индикација за болничко лекување, информира за МИА Министерството за здравство. -На барање на Кривичниот суд, ние инициравме и...
Локално

Момчето повредено од струен удар пратено на лекување во Софија

Никола Осило
Министерството за здравство информира дека момчето кое вчера се здоби со изгореници од струен удар е испратено на лекување во најголемиот центар за изгореници на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Најубава вест: Охрид и Македонија победија, Сара се врати дома жива и здрава!

Редакција
Сара Настеска, за чие што лекување на нозе стана цела Македонија се врати од Германија, по успешното лекување таму, информираат на Фејсбук од нејзиното семејство....
Да помогнеме

Се собираат средства за лекување на пејачот Момо Николовски

Редакција
На социјалните мрежи се споделува апел за помош за лекување на фолк-пејачот Момо Николоски. „Почитувани колеги и фб пријатели! Мобилниот оператор „ВИП“ и мобилниот оператор...