еМагазин

Tag : средства

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Благојче Стојанов од Штип има тумор на мозокот, потребни се средства за операција во Турција

Редакција
Благојче Стојанов од Штип е дијагностициран со тумор во мозокот и се потребни 20.000 евра за итна операција во Турција. Сметките за донации се во...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Шестгодишниот Марин има аутизам и потребни се средства за лекување во Турција

Редакција
Шестгодишниот Марин Рајчиќ има аутизам и потребно е лекување во Турција, кое чини 23.000 евра. Родителите не можат да ја обезбедат потребната сума, и потребна...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Корчагинци преку хуманитарна претстава ќе собираат финансиски средства за лекување на соученик

Редакција
Токму на празникот Вера, Надеж и Љубов учениците од скопската гимназија „Раде Јовчевски – Корчагин“ повторно во хуманитарна мисија ќе го одиграат авторскиот театарски спектакл...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Не е вистина дека дека се укинуваат посебните средства за лицата со Даунов синдром, вели министерката Тренчевска

Редакција
Не е вистина дека се укинуваат посебните средства за лицата со Даунов синдром и би апелирала до медиумите за вистинско информирање. Не е укинато ниту...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Сите вечерва во ТЦ Бисер: Панчо и Андреј од ДНК ќе собираат средства за лекување на Леонид

Редакција
Панчо и Андреј од ДНК ќе бидат позицинирани од 20 до 22 часот во Трговскиот центар Бисер (Аеродром) пред централните скали (до Силбо), каде што...
Да помогнеме

Потребен е респиратор за Стефан да продолжи со живот

Редакција
На Стефан му е потребен респиратор, за да продолжи со живот. Потребни се 585.200 денари, кои семејството не може само да ги обезбеди. Телефонските броеви...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Европска комисија иницира четири кривични постапки против Бугарија за перење пари и измама со средства од ЕУ

Редакција
Европската комисија (ЕК) денеска објави четири кривични постапки против Бугарија. Процедурите се во областа на перење пари, борба против измами со средства од ЕУ, квалитетот...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Во ЕУ досега замрзнати повеќе од 200 милијарди евра средства на руската Централна банка

Редакција
Земјите од ЕУ замрзнаа средства на Централната банка на Руската Федерација (ЦБРФ) во износ од над 200 милијарди евра, соопштено е денеска во Брисел. Портпарол...
Локално

Граѓаните ќе може да ја видат опремата на АРМ која ќе биде дел од големата меѓународна воена вежба „Брз одговор 23“

Редакција
Утре (21.05.2023 година), во Куманово, на спортскиот аеродром „Аџитепе“ во периодот од 11 до 14 часот, ќе се реализира отворена приказ на средства и опрема...
Свет ТОП СТОРИИ

ЕУ ги зголемува средствата за воена помош на речиси осум милијарди евра

Редакција
Советот на ЕУ објави дека одлучил да ги зголеми средствата од Европскиот механизам за поддршка на мирот на 7,979 милијарди евра до 2027 година за...