еМагазин

Tag : средства

Да помогнеме

Веќе два месеци не можат да го погребат Цобе, зашто недостасуваат 4.000 денари

Редакција
Вистински дела на љубезноста апелираат да се соберат 4.000 денари за да се погреба чичко Цобе кој им подлегна на повредите пред два месеци. „Скоро
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Со помош на ЕУ, отворен модерен спелеолошки тренинг центар во Гостивар

Редакција
Гостивар доби модерен спелеолошки тренинг центар, во кој млади спелеолози ќе можат да ги истражуваат, мониторираат и зачувуваат пештерските убавини во овој крај. Тренинг центарот
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата в среда ќе ја одреди сумата што ќе се потроши за референдумската кампања

Редакција
На наредната владина седница, в среда, ќе се знае колку средства ќе се одделат за кампањата за претстојниот референдум за договорот меѓу Македонија и Грција.
Македонија

Невладините за Законот за финансирање на партиите: Само си ги зголемија средствата

Редакција
Граѓанските здруженија реагираат во врска со неодамнешното донесување на измените и дополнувањата на Законот за финансирање на политички партии. Од таму велат дека „усогласувањето на
Да помогнеме

14-годишниот Дарио е со парализа на десната нога, потребни се средства за третман со матични клетки во Грција

Редакција
Семејството Павлови од Кочани ги моли сите хумани граѓани ако се во можност да донираат за помош на 14-годишниот Дарио чиј живот одеднаш се сменил