еМагазин

Tag : донација

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) „Алкалоид“ на традиционалниот пикник собра 1.120.000 денари кои ќе бидат донирани на „О2“ за борба против загадувањето

Никола Осило
Одговорната мисија која донаторскиот хепенинг ја негува веќе деветта година по ред, прерасна во вистински празник за членовите на големото семејство на ,,Алкалоид”. Годинава, над
Локално

Иселеници од САД донираа комуникациска опрема за дебарските пожарникари

Редакција
Иселеници од Дебар во САД обезбедија опрема за комуникација за дебарската Територијална противпожарна единица (ТППЕ), која интервенира и во Центар Жупа, како и на подрачјето
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ротари клубот „Кочани – Виница“ донираше нови кревети за локалните болници во вредност од над 100.000 евра

Редакција
Болниците во Виница и Кочани добија нови автоматизирани болнички кревети од реномираната компанија од САД „HIL ROM“. Донацијата ја обезбеди Ротари клубот „Кочани – Виница“,
БАШ НИ Е ЌЕФ

Повеќе од 200 загрозени семејства добија пакети Битолско млеко

Редакција
Во пресрет на Светскиот ден на млекото, кој секоја година се одбележува на 1 јуни, Битолска млекара реализираше голема донација за повеќе од 200 загрозени
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Еуролинк осигурување“ како дел од алумни-заедницата на Правниот факултет „Јустинијан први“ во Скопје

Редакција
Во вторникот во просториите на правниот факултет„Јустинијан Први“ при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје првпат се одржа донаторска забава на алумни-заедницата и заедницата
Да помогнеме

Еве на кои локации утре ќе можете да донирате храна за донаторската акција „Нахрани 10.000“

Редакција
Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна, која е во организација на Здружението „Сите сити“ во Црвен Крст на Република Македонија е национална акција
БЕСПАРИЦА

Вклучете се: Утре донаторска акција на храна „Нахрани 10.000“

Редакција
Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна, која е во организација на Здружението „Сите сити“ во Црвен Крст на Република Македонија е национална акција
БАШ НИ Е ЌЕФ

ТРИ донираше книги на школската библиотека во ООУ „Крум Тошев“

Редакција
Во рамките на својата кампања „Фраерски е да се чита – недела на кул книги во ТРИ“, чија цел е поттикнување на свеста на младите
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Заева, Шекеринска, Царовска, Пендаровска на аукција донираа средства за жртвите на семејното насилство

Редакција
Сопругата на премиерот, Зорица Заева, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и сопругата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, Елизабета учествуваа на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Рудник САСА вложува во обновување на системот за затоплување на здравствениот дом во Македонска Каменица

Редакција
По повод 7-ми aприл – Светскиот ден на здравјето, рудникот САСА донесе одлука за набавка и инсталација на опремата за целокупна реконструкција на системот за