еМагазин

Tag : Бимилк

ЖИВОТ

Дали правите разлика помеѓу основните видови јогурт?

Редакција
Со колегите на бурек, со другарите на лиснато тесто со зденка и маслинка, кај баба на баничка или, едноставно, дома под ќебе со омилените мусли,...
ЖИВОТ

„Бимилк“ организираше посета на краварска фарма за децата со оштетен слух и говор

Редакција
По повод Светскиот ден на детето, кој се прославува на 20 ноември, „Бимилк“ организираше изненадување и незаборавно искуство за децата од Заводот за рехабилитација на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бимилк отвора уште една Balans+ Зона: Крива Паланка доби нов спортско-рекреативен простор

Редакција
По отворањето на двете Balans+ Зони во Скопје и во Битола, Бимилк во соработка со Пакомак денес отворија уште еден спортско-рекреативен простор, овој пат на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) „Бимилк“ им посака среќен и успешен почеток на учебната година на децата во социјален ризик

Редакција
Традицијата на подарување мали изненадувања со кои на учениците ќе им се посака успешен почеток на учебната година, „Бимилк“ ја продолжи и оваа година, но...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Бимилк“ и УСАИД со заеднички проект за модернизација на малите и средни фарми

Редакција
Долгогодишната успешна соработка помеѓу Млекара АД Битола и УСАИД во доменот на развој на млекопроизводството беше причина за денешната посета на вршителот на должност амбасадор...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Бимилк ги расони ранобудните граѓани со „Флерт Кафица“ за убав почеток на работниот ден

Редакција
Деновиве бевме сведоци дека на повеќе автобуски станици и локации низ целата територија на Скопје, Бимилк ги изненади граѓаните со вистинско утринско будење. Под мотото...
Убава приказна

Прва збирка рецепти објавена од Бимилк: Многубројни брзи и лесни оброци подготвени со Битолска павлака

Редакција
Непосредно пред велигденските празници, Битолска млекара ја издаде својата прва „Книга со омилени рецепти“, која содржи над 20 брзи рецепти подготвени со Битолска павлака. Книгата...
Бизнис

Рекордна продажба на чоколадно млеко и павлака: Бимилк лидер на пазарот и во 2018 година

Редакција
Битолска млекара 2018 година ја завршува со позитивен раст на вкупната продажба и задржување на лидерската позиција во млечната индустрија. Како лидер на пазарот, компанијата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Битолска млекара ја завршува годината со едукација на своите фармери

Редакција
Во рамките на активностите за унапредување на соработката со своите партнери, Млекара АД Битола организираше наменска панел-дискусија со своите најголеми фармери-кооперанти, со цел информирање за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Бимилк“ ги отвора вратите за своите потрошувачи

Редакција
По повод Светскиот ден на квалитет, кој секоја година се одбележува во ноември, „Бимилк“ ги отвора вратите за своите верни потрошувачи. Имено, на 15 ноември...