еМагазин

Tag : срна

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

За 24 часа собрани средствата за тригодишната Срна

Редакција
Македонските граѓани уште еднаш покажаа колку се хумани. За 24 часа се собрани средствата за тригодишната Срна, која се лекува во Систина. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Можеме...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Наместо подароци за 8. март донирајте за Срна, Кара, Леонид, Јани…

Редакција
Две наставнички од скопското основно училиште „Киро Глигоров“, на родителите на нивните ученици, им порачаа наместо да им купуваат подароци за 8. Март, да донираат...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Можеме да собереме 15 илјади евра: Потребни се за тригодишната Срна – да си дојде побрзо дома

Редакција
Тригодишната Срна во октомври развила сепса поради уринарна инфекција што преоѓа во тешка форма пиелонефрит оставајќи трајни оштетувања на левиот бубрег. Откриена е хидронефроза и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Се бара име за новородената срна во „Аурора“ во Берово

Редакција
Еден од најубавите македонски туристички центри „Аурора резорт и спа“ деновиве доби прв подмладок од стадото елени кои живеат во околината на овој центар. „Добредојде...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Кучето Медо донесе новородена срна во дом во селото Белица

Редакција
Несекојдневен настан се случи вчера во кичевското село Белица откако кучето Медо во домот на неговиот сопственик Кире Радески донесе мала тукушто родена срна. На...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Спасена повредена срна која поминала на „гости“ во Свети Наум

Редакција
Совесни граѓани, полициските службеници и вработените во Националниот парк Галичица неодамна спасија мала уплашена и повредена срна која била забележана кај ресторанот во Свети Наум....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонска убавина: На снежниот Пелистер „уловени“ рис, лисица, срна, дива свиња…

Редакција
Националниот парк Пелистер е едно од најубавите природни богатства на Македонија. Станува збор за предел во кој се уште можат да се видат животни како...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Бамби на гости кај семејство во Белица

Редакција
Срнче, наречено Бамби, слободно и без никаков страв се шета по домот на семејство од кичевското село Белица. Оваа не е негова прва посета на семејството....