еМагазин

Tag : Лео

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

МНТ хуманитарно ќе го обележи роденденот, парите од преставите одат за Леонид

Редакција
Од Македонскиот народен театар (МНТ) информираат дека хуманитарно ќе го одбележат својот 79. роденден со изведба на претставите „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“....
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Наместо подароци за 8. март донирајте за Срна, Кара, Леонид, Јани…

Редакција
Две наставнички од скопското основно училиште „Киро Глигоров“, на родителите на нивните ученици, им порачаа наместо да им купуваат подароци за 8. Март, да донираат...
Да помогнеме

Апел од Бигорскиот манастир: На шестмесечното бебе Лео му треба помош

Редакција
„Драги пријатели, да бидеме хумани и да му помогнеме на овој супер херој да ја извојува битката за правото на безгрижно детство, за правото на...