еМагазин

Tag : Неџат Курт

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Воспоставена авиолинијата Скопје-Сараево: ТАВ и Aegean прославија со своите патници

Редакција
Синоќа, 2. октомври, ТАВ Аеродроми организираше прослава на Меѓународниот Аеродром Скопје за првите патници во заминување на новата авиолинија Скопје – Сараево, воведена од страна...
Бизнис ТОП СТОРИИ

На аеродромите во Скопје и Охрид, пораст на превезените патници за 41%

Редакција
Преку Меѓународниот аеродром Скопје и аеродромот Св. Апостол Павле Охрид во првата половина од годинава се превезени 1.338 406 патници што претставува годишен пораст од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) ТАВ Македонија го пречека првиот лет на „Норвеџиан ерлјанс“ на Скопскиот аеродром

Редакција
ТАВ Македонија, утринава, со воден мост за добредојде, на Меѓународниот Аеродром Скопје, го пречека првиот лет на скандинавската реномирана авиокомпанија „Норвеџиан ерлајнс“ од Осло, информираат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Неџат Курт назначен за генерален директор на ТАВ Македонија

Редакција
ТАВ Македонија, подружница на ТАВ Аеродроми, го назначи Неџат Курт за нов генерален директор, од 1-ви мај 2023 година, информираат од таму. Метин Батак ја...
Бизнис

(Видео) Директорите на ТАВ Македонија растовараат авион

Редакција
Меѓународниот Аеродром Скопје стартуваше со објавување на серија од видеа, во кои топ-менаџерите на компанијата „ќе влезат во чевлите на вработените”. Работејќи на различни работни...