еМагазин

Tag : аеродром

Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед по скопски општини: Чаир рекордер по заболени од корона вирусот, растат бројките во Аеродром и Карпош

Редакција
Министерството за здравство соопшти дека во изминативе 24 часа во Скопје се регистрирани 43 нови случаи на корона вирусот, со што вкупната бројка заразени порасна...
Бизнис

Распоред на летови од Меѓународниот аеродром Скопје за среда на првиот ден од реотворањето

Редакција
Првите полетувања од Меѓународниот Аеродром Скопје, во среда, 1-ви јули, кога аеродромот се отвора повторно за патнички летови се за Бремен (6:00), Ларнака (6:15), Стокхолм...
Бизнис

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Редакција
Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали: Нови правила на ТАВ, најмалку три часа пред лет да се пристигне на аеродром

Редакција
Патниците ќе треба да пристигнат на аеродромот најмалку три часа пред нивниот лет, да носат заштитна маска постојано, да одржуваат физичко растојание и висок степен...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од петок се отвараат границите, а од 1. јули аеродромите без никакви ограничувања

Редакција
Врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата денеска донесе одлука од петок, 26 јуни 2020 година, целосно да бидат отворани сите гранични...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чаир руши рекорди, 352 активни случаи на Ковид-19, Гази Баба 128, Аеродром 127

Редакција
Во Скопје како што информира Министерството за здравство денеска се регистрирани дури 100 нови случаи на Ковид-19. „Активни случаи по општини Скопје заклучно со вчера...
Македонија ТОП СТОРИИ

Центар се изедначи со Аеродром по бројот на заболени со корона вирусот, Чаир останува на врвот

Редакција
Министерство за здравство информираше каква е состојбата со корона вирусот по општини во Скопје, заклучно со вчера. „Бројката по општини може да подлежи на измени...
Македонија ТОП СТОРИИ

На 10 минути пред полетување за Цирих од аеродромот во Софија, македонски државјани вратени од „Ер-Бугарија“ од каде купиле карти

Редакција
Македонски граѓани со двојно државјанство меѓу кои и 12 сезонски работници од Делчево и Струмица, биле вратени од софискиот аеродром пред поаѓање за Цирих. Како...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Рано е за отварање на аеродромите, вели Филипче

Редакција
На денешната прес-конференција, министерот Венко Филипче посочи дека се уште е рано да се отворат аеродромите во земјава. „Сѐ уште е рано да размислуваме за...
Свет

Чини 190 евра: Од денеска тестирање за коронавирусот на аеродромот во Виена за да се избегне карантин

Редакција
Аеродромот во Виена од денеска ќе понуди тестирање на новиот коронавирус за да им овозможи на патниците кои пристигнуваат во Австрија да избегнат 14-дневен карантин....