еМагазин

Tag : аеродром

Локално

Алкохолизиран Американец направил хаос на скопскиот аеродром

Редакција
На 11.01.2020  околу 04.15 часот на Граничен премин – Меѓународен аеродром Скопје, А.В.Д. (55) од САД, кој бил во видно алкохолизирана состојба, го нарушил јавниот...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Како изгледа аеродромот „Сабиха Ѓокчен“ во Истанбул кој е избран за најдобар за 2019 година

Редакција
Меѓународниот аеродром „Сабиха Ѓокчен” во Истанбул е избран за „Најдобар аеродром на годината” од страна на Азиско-Пацифичкиот авијациски центар (САРА), која е една од водечките...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Адора инженеринг го доби 9. национално признание за изградба на здрави еко домови заштитени од бучава

Редакција
Адора инженеринг денес го доби деветтото национално признание од министерството за економија за најдобри општествено одговорни практики за одговорен однос кон животната средина за проектот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Дерма фест 3.0 повторно исполни со убавина и здравје

Редакција
Викендот, 15. и 16. ноември 2019 година во Капитол мол се одржа третото издание на Дерма фест, овојпат поддржано од центарот за козметика и естетика...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Каков воздух дишат децата додека играат фудбал во скопски Аеродром

Редакција
На фејсбук-страницата „Стоп за смрдеата во Аеродром и Лисиче Воздух сега“ се објавени две фотографии на кои се гледа дека додека деца се на фудбалско...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Груевски фотографиран на аеродромот, ја напушта ли Будимпешта?

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски кој доби азил во Унгарија, е фотографиран од страна на редовен читател на mkdnews.com на Меѓународниот аеродром Ферихеги – Будимпешта. Од фотографијата...
Локално

Кои документи Ви се потребни за алицирање: Општина Аеродром доделува субвенции за инвертер клими

Редакција
Општина Аеродром денеска објави јавен повик за надоместување на дел од трошоците направени при набавка на инвертер клими, што ќе се реализира по принципот „прв...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Танц битка помеѓу 50 млади од студијата „Break a leg“, „Eat the beat“ и „Aqua dance club“ во Аеродром

Редакција
Танцот отсекогаш бил значаен дел од човековата култура. Некои археолошки откритија покажуваат дека тој постоел во Индија пред 9.000 години и Египет пред 5.300 години....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сејте си мирни, утре мош со секира и на вашето дете ќе удри“: Твитер реакции за искасапените кучиња во скопски Аеродром

Редакција
Две бездомни кучиња викендов беа искасапени со секира во скопската општина Аеродром. Вознемирувачките убиства на животни во Македонија стануваат секојдневие, а надлежните институции за сега...
ЖИВОТ

(Фото) „Анима мунди“ за убивањето бездомни кучиња во Аеродром: Ниту закони, ниту полиција која постапува и штити, ништо не функционира на дело

Редакција
Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ денеска преку соопштение реагираше на најновиот случај на убивање две бездомни кучиња во скопската населба Аеродром. – Ниту...