еМагазин

Tag : аеродром

Бизнис

(Фото) Површините на Меѓународниот аеродром Скопје се дезинфицираат три пати дневно

Редакција
ТАВ Македонија како аеродромски оператор ги следи и почитува сите мерки на Владата воведени досега за превенција и спречување на ширењето на корона вирусот и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се затвора аеродромот во Охрид поради коронавирусот

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на прес конференција соопшти дека Владата одлучила во рок од 48 часа да се затвори аеродромот „Свети Апостол Павле“...
Локално ТОП СТОРИИ

30-годишно момче во скопски Аеродром се самоубило скокајќи од 12 кат на зграда

Редакција
Машко лице утринава починало во скопски Аеродром на улицата „Методија Шаторов-Шарло“. Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека кај нив случајот е пријавен во 07:15...
Локално

Педофил уапсен на скопскиот аеродром

Редакција
На 29.01.2020 во 16.30 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром – Скопје“ од слобода бил лишен Џ.С.(69) од с.Чајле, гостиварско, затоа што при проверка било констатирано...
Локално

Алкохолизиран Американец направил хаос на скопскиот аеродром

Редакција
На 11.01.2020  околу 04.15 часот на Граничен премин – Меѓународен аеродром Скопје, А.В.Д. (55) од САД, кој бил во видно алкохолизирана состојба, го нарушил јавниот...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Како изгледа аеродромот „Сабиха Ѓокчен“ во Истанбул кој е избран за најдобар за 2019 година

Редакција
Меѓународниот аеродром „Сабиха Ѓокчен” во Истанбул е избран за „Најдобар аеродром на годината” од страна на Азиско-Пацифичкиот авијациски центар (САРА), која е една од водечките...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Адора инженеринг го доби 9. национално признание за изградба на здрави еко домови заштитени од бучава

Редакција
Адора инженеринг денес го доби деветтото национално признание од министерството за економија за најдобри општествено одговорни практики за одговорен однос кон животната средина за проектот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Дерма фест 3.0 повторно исполни со убавина и здравје

Редакција
Викендот, 15. и 16. ноември 2019 година во Капитол мол се одржа третото издание на Дерма фест, овојпат поддржано од центарот за козметика и естетика...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Каков воздух дишат децата додека играат фудбал во скопски Аеродром

Редакција
На фејсбук-страницата „Стоп за смрдеата во Аеродром и Лисиче Воздух сега“ се објавени две фотографии на кои се гледа дека додека деца се на фудбалско...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Груевски фотографиран на аеродромот, ја напушта ли Будимпешта?

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски кој доби азил во Унгарија, е фотографиран од страна на редовен читател на mkdnews.com на Меѓународниот аеродром Ферихеги – Будимпешта. Од фотографијата...