еМагазин

Tag : лет

Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали за новиот директен лет од Скопје до островот Крф

Редакција
Од 1. јуни 2024 година, благодарение на грчката национална авиокомпанија Aegean, која е членка на Star Alliance, нова директна сезонска авиолинија ќе биде воведена од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 1. јуни летови од Скопје до грчкиот остров Крф

Редакција
Од 1. јуни годинава, грчката авиокомпанија Aegean Airlines ќе започне со сезонски летови од Скопје до грчкиот остров Крф, објави специјализираниот портал за авијација exyuaviation.com....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Летови со Визер од Скопје и до Салцбург од април

Редакција
Визер, најголемата авиокомпанија во Македонија и еколошки најодржлива авиокомпанија на глобално ниво, денеска објави дека ќе започне нова линија од Скопје до Салцбург, Австрија. Планирано...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) ТАВ Македонија го пречека првиот лет на „Норвеџиан ерлјанс“ на Скопскиот аеродром

Редакција
ТАВ Македонија, утринава, со воден мост за добредојде, на Меѓународниот Аеродром Скопје, го пречека првиот лет на скандинавската реномирана авиокомпанија „Норвеџиан ерлајнс“ од Осло, информираат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Обновен летот Белград-Охрид

Редакција
Аеродромскиот оператор ТАВ Македонија, денеска на Аеродромот Св. Апостол Павле Охрид ги пречека првите патници кои дојдоа од Белград, притоа одбележувајќи го обновувањето на авиолинијата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ер Србија ќе ја обнови авиолинијата Белград – Охрид од јуни 2023, најавуваат од ТАВ Македонија

Редакција
Српскиот национален авиопревозник, Ер Србија од јуни годинава ќе ги обнови летовите меѓу Белград и Охрид, известува ТАВ Македонија, аеродромскиот оператор на Меѓународниот Аеродром Скопје...
Македонија ТОП СТОРИИ

Турци се степале во авион кој летал на релацијата Скопје – Истанбул, уапсени се на скопскиот аеродром

Редакција
На 16.12.2022 во 17.00 часот на Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници ги лишиле од слобода У.Ш.(61) и Љ.С.Ш.(58), двајцата од Република Турција, затоа што го...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ер Србија“ од 5 јуни ќе лета за Охрид

Редакција
Во текот на летната сезона во 2023 година, „Ер Србија“ ќе лета до Охрид и 22 нови дестинации до кои не леташе во летната сезона...
Бизнис ТОП СТОРИИ

ТУИ ервејс најавува сезонска линија од Манчестер до Охрид

Редакција
Сезонска авиолинија на релацијата Манчестер – Охрид најавува за следниото лето авиокомпанијата ТУИ Ервејс (TUI Airways). Според објавата во распоредот на авиокомпанијата, летовите ќе се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Летовите меѓу Скопје и Софија не запираат, вели бугарскиот министер за транспорт Николај Сабев

Редакција
Министерот за транспорт на Бугарија Николај Сабев, во изјава за МИА за иднината на авиолинијата Скопје-Софија, вели дека летот до главниот град на Северна Македонија...