еМагазин

Tag : авиолинија

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Скопскиот аеродром го пречека првиот лет на авиокомпанијата AJet од аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул

Редакција
Меѓународниот аеродром Скопје денеска во 13 часот, ги пречека патниците од првиот лет на AJet, турска нискобуџетна авиокомпанија, подружница на Turkish Airlines, која сообраќа на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Воспоставена авиолинијата Скопје-Сараево: ТАВ и Aegean прославија со своите патници

Редакција
Синоќа, 2. октомври, ТАВ Аеродроми организираше прослава на Меѓународниот Аеродром Скопје за првите патници во заминување на новата авиолинија Скопје – Сараево, воведена од страна...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Croatia airlines ќе воведе сезонскa авиолинија Скопје-Сплит од 12 мај, најавуваат од ТАВ

Редакција
Хрватскиот национален превозник, Croatia Airlines, ќе воведе нова сезонска авиолинија на релација Скопје–Сплит, од 12-ти мај годинава, најавува ТАВ Македонија, откако авиокомпанијата ги закажа летовите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

ТАВ: Од утре нова сезонска авиолинија Скопје-Измир

Редакција
Нова сезонска авиолинија Скопје-Измир почнува од утре, втори јуни 2022 година, која ќе го поврзува македонскиот главен град со еден од турските туристички бисери на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Прекинот на авиолинијата Софија-Скопје, најверојатно е поради преговори со бугарската Влада за нејзино субвенционирање, тврди Османи

Редакција
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, коментирајќи ги информациите дека авиокомпанијата „Гуливер“ ја прекинува продажбата на билети за авиолинијата Софија-Скопје, рече дека според неговите информации,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Воведена авиолинија Женева-Скопје со „easy Jet“, летови ќе има трипати неделно

Редакција
ТАВ Македонија, попладнево во 15:05 часот, на Меѓународниот Аеродром Скопје го пречека првиот лет на easyJet од Женева, информираат од компанијата. Со Ербас А320, со...
Бизнис

ТАВ Македонија најавува: „Нордвинд ерлајнс“ отвора редовна авиолинија Скопје-Москва

Редакција
Nordwind Airlines, една од најголемите руски авиокомпании, ќе почне со летови од московскиот Меѓународен Аеродром Шереметјево до Меѓународниот Аеродром Скопје, од 21-ви мај 2021 година,...
Бизнис

Од 6 декември редовна авиолинија Скопје-Киев

Редакција
На релацијата Скопје-Киев од 6 декември (недела) се воведува редовна авиолинија. Новите летови, што се воспоствуваат првпат меѓу Украина и Македонија, ќе ги реализира авиокомпанијата...