еМагазин

Tag : Бујар Османи

Балкан ТОП СТОРИИ

Дали Османи во врска со Сребреница зборува во името на цела Македонија, прашува Дачиќ

Редакција
Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ оцени дека е предизборна изјавата на министерот за надворешни работи Бујар Османи, дека земјата ќе излезе од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Донирајте за Бујар Османи да преживее до плата„: Реакции за изјавата на претседателскиот кандидат на ДУИ

Редакција
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, кој е кандидат за претседател на Македонија на владејачката ДУИ во подкаст на порталот Плусинфо се пожали дека ако...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Како имот пријавил Бујар Османи, кандидат за претседател на Македонија на ДУИ

Редакција
Министерот за надворешни работи и потпретседател на владејачката ДУИ, Бујар Османи е кандидат за претседател на Македонија на партијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е Бујар Османи,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Бујар Османи, кандидат на ДУИ за претседател на Македонија

Редакција
Актуелниот министер за надворешни работи и потпретседател на владејачката ДУИ, Бујар Османи е кандидат на партијата за претседател на Македонија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Бујар Османи, кандидат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бујар Османи, кандидат на ДУИ за претседател на Македонија

Редакција
Бујар Османи, министерот за надворешни работи и потпретседател на владејачката ДУИ е кандидат за претседател на Македонија на партијата, најави во видео обраќање на Фејсбук,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Османи го демантира Тошковски дека македонските граѓани може да патуваат низ земјите-членки на ЕУ со пасоши со старото име

Редакција
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, го демантираше министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, дека македонските граѓани може да патуваат низ земјите-членки на Европската Унија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Граѓаните во странство со пасоши со старото име, ќе можат да се вратат со патни листови

Редакција
Граѓаните кои што во странство, а се со пасоши со старото име на државата, по 12. февруари ќе можат да се вратат со патен лист...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Османи стана татко по трет пат, го доби синот Лав

Редакција
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, стана татко по трет пат, му се роди синот Лав. „Со срца исполнети со радост и благодарност, Валбона и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не им давајте лажна надеж на граѓаните дека ќе се сменат одредби од Преспанскиот договор, вели Османи за пасошите

Редакција
„Мислам дека наместо да се концентрираме на давање на лажна надеж на граѓаните дека ќе ги смениме одредбите од Преспанскиот договор, кој е меѓународен ратификуван...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сестра ми работи во М-НАВ 12 години пред да станам министер, вели Османи

Редакција
Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека неговата сестра работи во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ), 12 години пред тој да станел министер....