еМагазин

Tag : Бујар Османи

Македонија

Мехмети: Најубаво ќе беше Османи да отидеше до мала Речица за да побара конечно да биде поставено државното знаме

Редакција
Советникот на генералниот секретар на СДСМ и поранешен активист на Шарената револуција, Замир Мехмети се огласи на својот Фејсбук профил за „акцијата“ на вицепремиерот за
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Бујар Османи стана и „инспектор“ за употребата на албанскиот јазик

Редакција
На својот Фејсбук профил, вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи објави видео на кое заедно со директорот на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба
ЖИВОТ

(Фото) Бујар Османи слави роденден, а ја откри и роденденската желба

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска го прослави 40. роденден и по тој повод во Секретаријатот за европски прашање сечеше торта. Неговата желба е
Македонија

Според Османи новиот министер Хисен Џемаили не бил вмешан во случајот „Мавровски работници“

Редакција
Вицепремиерот Бујар Османи, во интервју за Радио Слободна Европа, вели дека новиот министер без ресор, Хисен Џемаили не бил вмешан во случајот „Мавровски работници“. Зошто
Македонија

ДУИ разочарана што во случајот „Рекет“ има вмешаност и на јавен обвинител

Редакција
ДУИ е разочарана што има вмешаност на јавен обвинител во случајот „Рекет“ и токму ветингот е единствен начин за враќање на довербата во институциите, изјави
Македонија

Сијарто: Присуството на Груевски во Унгарија е правно прашање кое не е поврзано со надворешната политика на земјата

Редакција
Присуството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија го гледам како правно прашање и тоа нема никаква врска со надворешната политика на нашата земја, изјави
Македонија

Османи: Очигледно во јавноста има одредено чувство за етничка пристрасност за судските одлуки

Редакција
Очигледно во јавноста има одредено чувство кај етничките заедници дека имаме етничка пристрасност, односно наклонетост при носење на судските одлуки во зависност од етничкта припадност
БЕНЧМАРК

(Галерија) Османи и Малиќи ги прошетаа дипломатите низ Скопската чаршија

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со заменик – градоначалникот на град Скопје, Енвер Малиќи, во рамки на кампањата на Секретаријатот за европски
Македонија

Османи: „Бомбите“ не се работа на ДУИ, туку на институциите

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, кој воедно е и портпарол на ДУИ, денеска изјави дека прашањето за објавените прислушувани телефонски разговори во кои наводно
Македонија

Заев: Законите се јасни и треба да се почитуваат, се знае кога се користи знаме на етничка заедница

Редакција
Законите во нашата земја се јасни и прецизни и тие треба да се почитуваат. Се знае кога се користи знаме на етничка заедница и во