еМагазин

Tag : ДУИ

Македонија ТОП СТОРИИ

Само 10 се на ДУИ: Кои се кандидатите за пратеници на коалицијата „Европски фронт„

Редакција
Коалицијата „Европскиот фронт“ освои 19 пратенички места. Само 10 од нив се на ДУИ, која ја предводи коалицијата. Другите се на ДПА, Народно движење, Алијанса...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за кампањата за парламентарните избори за коалицијата „Европски фронт“ на ДУИ

Редакција
Вкупна сума од 1.500 евра пријавила коалицијата “Европски фронт“ предводена од владејачката ДУИ во првиот извештај кој Коалицијата го доставила до Државниот завод за ревизија....
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот директор на Финансиска полиција, Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Редакција
Поранешниот директор на Финансиската полиција, Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Тој пред неколку месеци беше во фокусот на јавноста поради „војната“ со поранешната...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се донатори на ДУИ и од што се финансирала партијата лани

Редакција
Владејачката ДУИ лани остварила приходи од 156 милиони денари, покажува извештајот за финансиското работење на партијата, кој го објави Државниот завод за ревизија. Како што...
Македонија ТОП СТОРИИ

ДУИ ги утврди носителите на листите за шесте изборни единици

Редакција
Генералниот совет на владејачката Демократската унија за интеграција (ДУИ) на состанок во Тетово ги утврди носителите на листите за шесте изборни единици. Во Изборната единица...
Македонија ТОП СТОРИИ

На „Европскиот фронт“ на ДУИ се приклучи и Движењето на Турците на Македонија за правда и демократија

Редакција
На „Европскиот фронт“ на владејачката ДУИ се приклучи и Движењето на Турците на Македонија за правда и демократија. Претходно на оваа коалиција се приклучија и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Села ќе коалицира со Ахмети

Редакција
Крилото на владејачката Алијанса за Албанците (АА) предводено од Зијадин Села ќе биде дел од коалицијата “Европски фронт“ предводена од владејачката ДУИ на Али Ахмети....
Македонија ТОП СТОРИИ

И Демократската партија на Турците во Македонија се приклучи на „Европскиот фронт“ на ДУИ

Редакција
И Демократската партија на Турците во Македонија (ДПТМ) официјално стана дел од коалицијата „Европски фронт“ предводена од владејачката Демократската унија за интеграција (ДУИ). Денеска лидерите...
Македонија ТОП СТОРИИ

И ДПА на Тачи и ЕДП на Хоџа дел од „Европскиот фронт“ на ДУИ

Редакција
Денеска и владејачките Демократската партија на Албанците (ДПА) на Мендух Тачи и Европската демократска партија (ЕДП) на Арјанит Хоџа, поранешниот потпретседател на Беса, станаа дел...
Македонија ТОП СТОРИИ

Партијата на Реџепи прва се приклучи на „Европскиот фронт“ на ДУИ

Редакција
Народно движење, партијата на поранешниот пратеник на Алтернатива, Скендер Реџепи-Зејд е првата која се приклучи на предизборната коалиција на владејачката ДУИ, “Европски фронт“. Тој денеска...