еМагазин

Tag : ДУИ

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ако не си се оженил до 40 не очајувај, Реисот нека ти биде пример„: Твитер реакции

Редакција
Информацијата дека поглаварот на Исламската верска заедница (ИЈЗ), Реисот Сулејман Реџепи се ожени по втор пат, за 50 години помлада девојка ги разбранува социјалните мрежи....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Големи разлики во приходите и платите кај ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и ДУИ

Редакција
Државниот завод за ревизија ги објави извештаите по контролата на сметките за редовно работење на најголемите политичкии партии – СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Во нив...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се собере ли Собранието: СДСМ „за“, ВМРО-ДПМНЕ „против“, ДУИ допрва ќе се изјаснува

Редакција
Пратеници од СДСМ и од нивните коалициски партнери денеска се уште се консултираат, но и собираат потписи за иницијативата за да се собере распуштеното Собрание односно...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Средба Касами-Рикер: „Срдечен поздрав“ за ДУИ од Вашингтон

Редакција
Ако досегашните искуства покажуваат дека во македонската политика ништо не е случајно, тогаш тајмингот на средбата во САД меѓу лидерот на Беса, Билал Касами и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Клучниот сведок во „Титаник 3“: Функционерите на ДУИ, Алими и Гури земаа записници

Редакција
Денеска, по неколку најави, конечно преку преку скајп-комуникација од Германија за случајот „Титаник 3“ сведочеше клучниот сведок Ресмије Беслимова. Како што е познато, таа била...
Македонија

Османи: ДУИ уценувала, но никогаш за партијата секогаш за интересот на граѓаните и за потребата државата да оди напред

Редакција
Портпаролот на Централниот изборен штаб на ДУИ, Бујар Османи очекува неговата партија да биде сигурен победник на претстојните предвремени парлементарни избори во албанскиот блок и...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Паѓаат маските: Разочараност или страв од опозиција кај ДУИ?

Редакција
Се загрева предизборната атмосфера во Македонија посебно по вчерашната прва историска македонско-албанска предизборна коалиција меѓу СДСМ и Беса, што очигледено беше непријатно изненадување за ДУИ....
Македонија

Сведокот Ресмије Аземи преку видео – конференциска врска на 3 март ќе сведочи за „Титаник 3”

Редакција
Кривичниот суд во Скопје ги усогласил термините со Судот во Германија, преку кој треба да се реализира видео – конференциската врска со сведокот Ресмије Аземи,...
Македонија

Сведокот Аземи преку видео-врска од Германија треба да сведочи за случајот „Титаник 3“

Редакција
Дали ќе се воспостави конференциска видеоврска меѓу сведокот Ресмије Аземи од Германија и Кривичниот суд во Скопје за случајот „Титаник 3” ќе се знае на...
Македонија

По два месеци продолжува судењето за „Титаник 3”

Редакција
По речиси два месеци од последното рочиште за „Титаник 3”, денеска во Кривичниот суд Скопје ќе продолжи судењето за изборните нерегуларности во Чаир, на локалните...