еМагазин

Tag : патувања

Бизнис

„Виз ер“ објави 25 проценти попуст на одредени дестинации

Редакција
„Виз ер“ објави 25% попуст на сите летови од и до Данска, Исланд, Норвешка, Кипар, Швајцарија и Грција. Промоцијата важи за сите патници кои ќе...
Бизнис

„Виз ер“ објави 100.000 билети од и до Дормунд за 9,99 евра

Редакција
„Виз ер“ објави цена од 9.99 евра за 100.000 билети од и до Дортмунд. Промоцијата важи за сите патници (до 23:59), за било кој датум....
Балкан

Градоначалникот на Лерин им препорачува на неговите сограѓани да ги ограничат патувањата во Македонија

Редакција
Ги молам и им препорачувам на моите сограѓани да го ограничат нивното движење кон Северна Македонија, вели градоначалникот на Лерин (Флорина), Василис Јанакис во неговата...
Бизнис

Колкави биле трошоците на директорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Трајчевски за првата половина од годината

Редакција
Во периодот од јануари до 30 јуни 2020 година, директорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги Зоран Трајчевски, при вршење на својата функција,...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Травел блогерите во кампања „Македонија, каква што не ја знаеш“

Редакција
Македонските травел блогери Евгениј Хоуп, Теона Манго и Моника Потер се вклучија во кампањата „Македонија, каква што не ја знаеш”, која ја иницираше туристичката агнеција...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче: Границите ќе се отворат кон средината на јуни

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче во гостувањето на телевизија „24“ информираше дека границите ќе се отворат кон средината на јуни. Тој смета дека каде било...
Бизнис

Се уште нема информации колку патници преку туристички агенции биле во Италија за 8 Март

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека се уште не добил информација од стопанските коморите за тоа, колку патници преку туристичките агенции...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во моментов се тестираат 12 пациенти за корона вирусот, осум се комшии на заразените од Дебар

Редакција
Во моментов се тестираат 12 пациенти на корона вирусот, информираше на прес-конференција министерот за здравство, Венко Филипче. „Двајца на Клиниката за инфективни болести се со...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

„Нехар турс“ ги откажa планираните туристички тури во Италија

Редакција
Туристичката агенција „Нехар турс“ ги откажа планираните патувања за Италија за 8-ми Март. „Поради ширењето на корона (COVID-19) вирусот во Италија ги откажуваме турите за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче апелираше граѓаните да ги откажат патувањата во Северна Италија доколку немаат итна потреба

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче апелираше граѓаните да ги откажат патувањата во регионот на Северна Италија доколку немаат итна потреба. Тој ја повтори информацијата на...