еМагазин

Tag : патувања

Бизнис

Се уште нема информации колку патници преку туристички агенции биле во Италија за 8 Март

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека се уште не добил информација од стопанските коморите за тоа, колку патници преку туристичките агенции...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во моментов се тестираат 12 пациенти за корона вирусот, осум се комшии на заразените од Дебар

Редакција
Во моментов се тестираат 12 пациенти на корона вирусот, информираше на прес-конференција министерот за здравство, Венко Филипче. „Двајца на Клиниката за инфективни болести се со...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

„Нехар турс“ ги откажa планираните туристички тури во Италија

Редакција
Туристичката агенција „Нехар турс“ ги откажа планираните патувања за Италија за 8-ми Март. „Поради ширењето на корона (COVID-19) вирусот во Италија ги откажуваме турите за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче апелираше граѓаните да ги откажат патувањата во Северна Италија доколку немаат итна потреба

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче апелираше граѓаните да ги откажат патувањата во регионот на Северна Италија доколку немаат итна потреба. Тој ја повтори информацијата на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Прв бесплатен агрегат за сите туристички агенции и нивните понуди

Редакција
Започна со работа првиот агрегат за туристички агенции „Кајак.мк“. Цел на проектот е да го олесни начинот на пребарување понуди за патувања до одредени дестинации,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Уште 3 дена до затворање на Sport Vision Bazaar во сала „Расадник“

Редакција
Супер распродажбата Sport Vision Bazaar која започна минатата недела усреќи голем број на потрошувачи. Илјадници насмеани лица со полни ќеси патики, облека и опрема можат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е приватно идната министерка Ангеловска: Парите ги троши на патувања

Редакција
Со идната министерка за финансии Нина Ангеловска разговаравме пред три години кога таа се најде на листата на 100 жени основачи на старт-апбизниси од Европа...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Мајка од Македонија го „освои“ Инстаграм: Фотографии од патувања со децата, низ цел свет

Силвана Жежова
Весна Петрова е професорка во средното училиште „Ѓорги Димитров“, но она што е интересно за неа e што ужива да патува со нејзиното семејство, а...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Струмичката „Атлантис“ ќе организира службени патувања за вработените во АЕК

Никола Осило
Агенција за електронски комуникации по распишаниот тендер за набавка на услуга за организирање на службени патувања и хотелски сместувања за вработените на АЕК склучи договор...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Филмот „Медена земја“ беше претставен во Швајцарија, Лондон, Хонг Конг, Њујорк, Белград

Редакција
Филмот „Медена земја“ на осми април во Нион, Швајцарија, во рамките на Филмскиот фестивал „Визион ду реел“ (Visions Du Reel), се одржа европската премиера на...