еМагазин

Tag : кипар

Балкан ТОП СТОРИИ

Ердоган повика на меѓународно признавање на Северен Кипар

Редакција
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган повика на меѓународно признавање на Северен Кипар каде завчера престојуваше во прва официјална посета по неговиот реизбор за претседател. Во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кипар е нова хит дестинација за летово: Чартер летови Скопје-Ларнака

Редакција
Кипар е новата хит дестинација за летово која што ќе ја нудат туристичките агенции ЈК Травел, Аталантис Груп, ЕТЦ травел, Магелан и Ваикики Травел. Чартер...
Бизнис

Кипар од денеска со поедноставни протоколи за патување и олабавување на мерките во внатрешноста

Редакција
Република Кипар од денеска ги укинува сертификатите за влез во продавниците и трговските центри, како и мерките за патување, односно задолжителното пополнување електронска форма за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кипар ја отстрани Македонија од листата на земји за патување на островот

Редакција
Северна Македонија повеќе не е на листата земји за патување на Кипар, согласно новата „Процена на епидемиолошкиот ризик на земјите во врска со Ковид-19“ објавена...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонија останува во црвената категорија земји за патување на Кипар

Редакција
Задолжителен ПЦР тест направен 72 часа пред поаѓањето и уште еден тест по пристигнувањето, што е на трошок на самите патници и понатаму се неопходните...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонија во црвената категорија за патување на Кипар: Потребен ПЦР-тест пред и по пристигнувањето

Редакција
Од портокаловата, заедно со уште три земји, Северна Македонија е преместена во црвената зона за патување на Кипар и задолжителен е ПЦР тест направен 72...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кипар ја премести Македонија од зелената во портокаловата категорија за патување

Редакција
Согласно новата „Процена на епидемиолошкиот ризик на земјите во врска со Ковид-19“ објавена од Министерството за здравство на Кипар, Северна Македонија, заедно со уште пет...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонија останува во зелената категорија за патување на Кипар

Редакција
Северна Македонија и понатаму е во зелената категорија земји на Министерството за здравство на Кипар и условите за патување на островот се непроменети, односно не...
Свет ТОП СТОРИИ

Македонија од четврток на зелената листа на Кипар: Граѓаните ќе може да патуваат без тест или карантин

Редакција
Северна Македонија, од четврток ќе биде преместена од портокаловата во зелената листа за патување на Кипар, што значи дека македонските државјани ќе можат да патуваат...
Свет ТОП СТОРИИ

Македонија останува на портокаловата листа за патување на Кипар: Потребен е негативен тест или потврда за вакцина

Редакција
Во новата листа со категоризација на земјите за кои е дозволен влез на Кипар, објавена од Министерството за здравство, Северна Македонија и понатаму е во...