еМагазин

Tag : Нова година

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Антонио Милошоски честиташе Нова година со семеен колаж

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, кој редовно на својот Фејсбук профил објавува фотографии од фамилијата, Новата година ја честиташе со семеен колаж. “Благодариме на Дедо...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Османи честиташе Нова година со семејна фотографија

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, на својот Фејсбук профил со честитката за Нова година објави и семејна фотографија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Антонио Милошоски честиташе...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Фамилијарна новогодишна честитка од министерот Бектеши

Редакција
Министерот за економија, Крешник Бектеши на својот Фејсбук профил објави фотографии од семејството во новогодишна атмосфера и ја честиташе Новата година. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Антонио...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Фамилијарна новогодишна честитка од Влатко Ѓорчев

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил објави фотографија со својата фамилија од плоштадот Македонија во Скопје и ја честиташе Новата година. ПОВРЗАНИ...
ЖИВОТ

Новата 2020 година престапна, февруари има 29 дена: Што велат народните верувања?

Редакција
Новата 2020 година е престапна што значи дека наместо вообичаените 365 дена, годинава има еден ден повеќе. Престапна е секоја четврта година во која февруари...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Како се славеше Новата година во Њујорк, Дубаи, Пекинг…

Редакција
Над милион луѓе ја дочекаа новата година на Тајм сквер во Њујорк, а досега невиден огномет беше подготвен за дочекот во Дубаи. Огномети и организирани...
Македонија

Спасовски со апел до граѓаните да бидат свесни за ризиците на новогодишната ноќ

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска испрати апел до граѓаните за време на новогодишната ноќ да бидат свесни за ризиците кои претстојат, да не...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мицкоски и Заев ќе слават Нова година кај другари

Редакција
Мицкоски и Заев им открија на новинарите каде ќе ја дочекаат Новата година. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе слави Нова година кај другар од...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Солзи и смеа на социјалните мрежи за новогодишна реклама во која Вучиќ послужува чај

Редакција
Видеото со кое владејачката српска партија, Српската напредна странка, на граѓаните им ги честита новогодишните и божиќните празници стана хит на социјалните мрежи. Во видеото,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Какво време не очекува за новогодишната ноќ

Редакција
Студено, со северозападен ветер и без врнежи ќе биде новогодишната ноќ. Од УХМР информираат дека во текот на новогодишната ноќ врнежи нема да има. На...