еМагазин

Tag : Нова година

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

еМагазин Ви ја честита новата 2024 година

Редакција
Редакцијата на еМагазин Ви ја честита новата 2024 година и Ви посакува пред се здравје, љубов и секако повеќе пари. Нека новата година ни биде...
Локално ТОП СТОРИИ

Кој сè ќе настапи денеска за дочекот на Новата година во Скопје

Редакција
Скопје денеска ќе има организиран целодневен дочек на Новата 2024 година на плоштадот „Македонија„ во центарот на градот. Дочекот е во организација на Комората на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ковачевски ќе тера дневна шема за Нова година, па ќе прослави со семејството

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека оваа Нова година ќе ја прослави како и секоја година. „Јас сум човек што секогаш за 31 сум некаде во...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Како изгледа Струга во новогодишно руво

Редакција
Струга е подготвена за престојните празници, а еве како изгледа градот во новогодишно руво: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Видео+фото) Традиционално поставена елка во водите на Охридското Езеро...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Скопски Аеродром блесна во новогодишен сјај

Редакција
Естетски украсен парк со феноменални светилки и 15 метарска елка, новогодишен базар на кој може да се најдат уникатни производ, вкусна храна, бесплатно вино и...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Прилеп во новогодишно руво

Редакција
Погледнете како изгледа Прилеп во новогодишно издание: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Во Скопје ќе има дочек на Новата година, еве кој сè ќе настапи (Видео) Како изгледа...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Струга новогодишно накитена

Редакција
Како изгледа Струга во новогодишно издание погледнете во галеријата: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Видео) Како изгледа Охрид во новогодишно руво Во Скопје ќе има дочек на Новата...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Гевгелија во новогодишно издание

Редакција
Погледнете како изгледа новогодишната атмосфера во Гевгелија: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Во Гевгелија ќе има организиран дочек на Новата година, еве кој сè ќе настапи (Видео) Како...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Како изгледа Охрид во новогодишно руво

Редакција
Најпознатиот туристички центар во земјава, Охрид е подготвен за престојните празници. Погледете во видеото како изгледа градот во новогодишно издание: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој сè ќе...
Локално ТОП СТОРИИ

Во Гевгелија ќе има организиран дочек на Новата година, еве кој сè ќе настапи

Редакција
Во Гевгелија, трета година по ред, ќе има организиран дочек на Новата година на Градскиот плоштад. Годинава, за забавата за највеселата ноќ во гoдината се...