еМагазин

Tag : Нова година

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер во „црвено“ по најавите за штрајк: „Ти се јавуе извршител и ти вика: Што да ти земам за Нова Година?

Редакција
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика најавата дека извршителите во Македонија утре ќе одржат еднодневен штрајк односно дека ќе ја прекинат работата, бидеќи со новиот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Новогодишна магија со култните автомобили „Буба“

Редакција
Членовите на „Буба клуб“ Македонија и нивните пријатели-љубители на „Мини Морис“ со помош на Град Скопје викендов дефилираа низ Скопје накитени со новогодишни сијалички и...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како во бајка: Како изгледа Охрид новогодишно

Редакција
Охридската чаршија и плоштадот Св. Климент Охридски блеснаа во новогодишен сјај. Накитени со новогодишни реквизити се и останатите делови од централното градско подрачје, кружните токови...
Забава

Дино Мерлин за Нова година во Скопје

Редакција
Балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин ќе ги забавува жителите на Скопје, но и сите гости од земјата и од регионот кои ќе одлучат Новата 2020...
Свет

(ВИДЕО) Неверојатни глетки: Снег во пустински американски градови

Редакција
Во голем дел од западниот дел на Америка падна снег, кој паѓал дури и во пустините во Аризона. Во јужниот дел на Аризона снегот покрил...
Македонија

Ведран е првото бебе во 2019 година

Редакција
Ведран е првото бебе кое се роди во 2019 година на Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје, една минута по...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) По дочекот на Нова Година во Скопје собрани 40 кубни метри отпад

Редакција
Вработени во ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје новогодишната ноќ и првото јануарско утро го дочекаа работно. Секоја година, на 1 јануари, по завршувањето на новогодишната прослава екипите...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Ќерката на Заев за Нова Година во Брисел

Редакција
Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра, која е многу активна на социјалните мрежи, на Инстаграм сподели фотографии од нејзиното патување во Брисел за време на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Новогодишни честитки со семејни фотографии од Иванов, Шекеринска, Јанкулоска…

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, пратеникот Антонио Милошоски, пратеникот Владимир Ѓорчев, поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, се само дел од...
Бизнис

Ангеловска-Бежоска: И во годината што е пред нас, ќе бидат одржани макроекономската и стабилноста на банкарскиот систем

Редакција
Сигурна сум дека и во годината што е пред нас ќе бидат одржани макроекономската стабилност и стабилноста и сигурноста на банкарскиот систем на Македонија, се...