еМагазин

Tag : белгија

Свет

(ВИДЕО) Здравствените работници ја пречекаа белгиската премиерка свртени со грб

Редакција
Премиерката на Белгија, Софи Вилмес посети неколку болници за да пружи поддршка на здраствените работници, но наиде на незадоволство. Дел од медицинскиот персонал од болницата...
Свет ТОП СТОРИИ

Во Белгија почина 12-годишно девојче од коронавирусот

Редакција
Здравствените власти на Белгија соопштија дека во последните 24 часа починале уште 98 лица од коронавирусот, меѓу нив и 12-годишно девојче, јави дописничката на МИА...
Македонија

Детали од МВР: Пресечен меѓународен канал за „увоз“ на кокаин од Белгија во Македонија

Редакција
Полициски службеници од МВР на Македонија во соработка со полициски службеници од МВР на Република Србија реализирале акција за спречување на меѓународен канал на транспорт на...
Спорт ТОП СТОРИИ

Двајца Македонци вмешани во местење фудбалски натпревари пуштени на условна слобода

Никола Осило
Агентот Дејан Сиљановски и Марија Богојевска, партнерка на агентoт Дејан Вељковиќ, се условно ослободени денеска во досието за наместени фудбалски натпревари, соопшти белгиското федерално обвинителство....
Свет

(ВИДЕО) Маж се разнесе со експлозив на фудбалски терен во Белгија

Редакција
Засега неидентификуван маж во Белгија вчера се разнесе со експлозив на фудбалски терен. Според првите информации, човекот носел експлозивен појас на него. Непознатиот човек се...