еМагазин

Tag : скандал

Балкан ТОП СТОРИИ

И Урсула фон дер Лајен вовлечна во скандалот во Бугарија со објавената аудио снимка

Редакција
И претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен е вовлечна во скандалот во Бугарија со објавената аудио снимка од страна на пратеникот од партијата...
Балкан ТОП СТОРИИ

И друга грчка европратеничка лакома како Ева Каили

Редакција
Освен сега веќе поранешната европратеничка од ПАСОК, Ева Каили, под истрага за измама е уште една европратеничка од Грција, Марија Спираки од владејачката Нова демократија,...
Балкан ТОП СТОРИИ

На Ева Каили, суспендираната потпретседателката на Европскиот парламент и членови на нејзиното семејство им го замрзнаа имотот

Редакција
Со цел да се обезбедат податоци за имоти, сметки, фирми, итн. во Грција, кои можеби потекнуваат од незаконски активности, шефот на Управата за спречување перење...
Свет ТОП СТОРИИ

Кој се освен Гркинката Ева Каили е уапсен во скандалот со корупција во Брисел поврзан со Катар

Редакција
Освен грчката европратеничка и сега веќе поранешна потпретседателка на Европскиот парламент, Ева Каили, во скандалот со корупција, поткуп и перење пари, кој го „тресе„ Брисел...
Балкан ТОП СТОРИИ

Топ тема во Грција: Три деца пријавиле сексуална злоупотреба во детска добротворна организација, која ја води свештеник

Редакција
Периодов топ тема во соседна Грција се пријавите за сексуална злоупотреба во детската добротворна организација “Ark of the world”, на отец Антонио, јавува дописникот на...
Македонија

Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка, вели Османи

Редакција
Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка, нагласи министерот за надворешни работи Бујар Османи, потенцирајќи дека земјата од него може да...
Свет ТОП СТОРИИ

Во градинка во Белгија тепале бебиња, ги држеле со главата под вода за да престанат да плачат и насилно ги хранеле

Редакција
Брутален третман на бебиња кои биле тепани, држени со главата под вода за да престанат да плачат, насилно хранење кога одбивале да јадат, скандалот во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пропаѓа оглас за контролори на летање во М-НАВ, оти не го поминале деца на политичари и на менаџментот на компанијата

Редакција
Како синдикат и како професионалци нема да отстапиме од намерата за целосно спроведување на конкурсот за контролори на летање во М-НАВ, давателот на услуги на...
Свет ТОП СТОРИИ

Скандал: Макрон и поранешна еврокомесарка тајно му помагале на Убер да се прошири во Европа на сметка на такси-индустријата

Редакција
Датотеки до кои дошол Гардијан открија дека политичари меѓу кои и францускиот претседател Емануел Макрон и поранешната еврокомесарка Нели Крос ѝ помагале на американската превозна...
Свет ТОП СТОРИИ

Скандал во Германија: Најмалку девет жени жртви на „дрога за силување“ на прославата на партијата на Шолц, присутен бил и германскиот канцелар

Редакција
Најмалку девет жени кои присуствувале на забава организирана од германската Социјалдемократска партија (СПД), на која бил и канцеларот Олаф Шолц, биле дрогирани со супстанца позната...