еМагазин
Image default
Македонија

Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка, вели Османи

Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка, нагласи министерот за надворешни работи Бујар Османи, потенцирајќи дека земјата од него може да излезе посилна.

Тој, во интервјуто за телевизија „Телма“, посочи дека случајот со на македонско државјанство на Украинецот Олександар Онишченко, кој е на црната листа на САД, не смее да се остави настрана.

– Не смееме ова да го оставиме настрана. Ова е дамка за нашата репутација, која што ја изградивме тешко сиви овие години, посебно во поседните години, потенцираше Османи.

МИА/Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судењето против Латас и Лазаров одложено за 19 јуни

Редакција

Обезбедени дополнителни 140 милиони денари за лекот „трикафта“ за пациентите со цистична фиброза

Редакција

Убава вест: 498 оздравени од Ковид-19

Редакција