еМагазин

Tag : Олександар Онишченко

Македонија ТОП СТОРИИ

Системските пропусти за државјанството на Онишченко, државна тајна

Редакција
Со оглед на доверливоста на информациите, од Агенцијата за национална безбедност (АНБ) не информираа за определени системски пропусти и со дел од законските решенија во...
Македонија

Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка, вели Османи

Редакција
Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка, нагласи министерот за надворешни работи Бујар Османи, потенцирајќи дека земјата од него може да...
Македонија

Суспендирани двајца вработени во Агенцијата за национална безбедност за случајот „Онишченко“

Редакција
Двајца вработени на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), кои се дел од одделот за стратешка соработка, се суспендирани поради случајот со украинскиот бизнисмен Олександар Онишченко,...