еМагазин

Tag : АНБ

Македонија ТОП СТОРИИ

Маж преставувајќи се како вработен во АНБ на управител на фирма му изнудил пари, накит и автомобили

Редакција
Маж, чиј идентиет не е соопштен, лажно преставувајќи се како вработен во Агенцијата за национална безбедност (АНБ) на управител на фирма му изнудил пари, накит...
Македонија

Собраниската комисија за контрола над Агенцијата за национална безбедност треба да расправа за случајот „Онишченко“ и дојавите за бомби

Редакција
Во Собранието денеска седници треба да одржат комисиите за политички систем и односи меѓу заедниците и за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедноста...
Македонија

Виктор Димовски не дојде во Собранието да реферира за случајот Онишченко

Редакција
На денешната седница на собраниската Комисија за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) и Агенцијата за разузнавање присуствуваа пратениците и од опозицијата...
Македонија

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко“, повикува Ковачевски

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски денеска повика собраниската Комисија за надзор на работата над Агенцијата за национална безбедност (АНБ) за случајот „Онишченко“ конечно да заседава за овој...
Македонија

Директорот на АНБ, Димовски денеска на затворена седница на Влада ќе реферира за случајот „Онишченко“

Редакција
Директорот на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), Виктор Димовски денеска на затворена седница на Влада ќе реферира за случајот „Онишченко“. Премиерот Димитар Ковачевски денеска во...
Македонија

Суспендирани двајца вработени во Агенцијата за национална безбедност за случајот „Онишченко“

Редакција
Двајца вработени на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), кои се дел од одделот за стратешка соработка, се суспендирани поради случајот со украинскиот бизнисмен Олександар Онишченко,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Директорот на АНБ, знае кој е виновен за случајот „Онишенко“, но не знае дали било пропуст или со намера

Редакција
Интерната постапка за евентуален пропуст за случајот „Онишенко“  констатира дека не е испочитувано последното ниво од безбедносната проверка и не била направена консултација со НАТО...
Македонија

На барање на директорот на АНБ, Димовски, седницата за Онишченко затворена за јавноста

Редакција
Директорот на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), Виктор Димовски побара денешната седница на собраниската Комисија за надзор на работата на безбедносните служби на која треба...
Македонија

Директорот на АНБ, Димовски в петок ќе објаснува пред собраниската Комисија за државјанството на Онишченко

Редакција
Претседателот на собраниската Комисија за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) и на Агенцијата за разузнавање, Љупчо Пренџов за МИА изјави дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството го повлече предлогот за притвор за вработениот во тајната служба, АНБ

Редакција
Основното јавно обвинителство во текот на вчерашниот ден до судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд – Скопје, достави предлог за определување мерка притвор...