еМагазин

Tag : суспензија

Македонија ТОП СТОРИИ

Суспендиран од работа анестезиологот од Тетовската болница кој објави снимки со пациенти на „Tик-Tок“

Редакција
Изразувам големо жалење што еден здравствен работник вака се однесувал и ќе направиме се за во иднина да не ни се случи вакво нешто, порача...
Македонија ТОП СТОРИИ

Суспендирани командирот и четворицата полицајци кои го спроведувале Беким Мемети, кој рани полицаец и избега

Редакција
Суспендирани од работа се четворица затворски полицајци кои го спроведувале осудениот Беким Мемети од КПУ Идризово во Ургентниот центар „Мајка Тереза“ и командирот кој ја издал...
Македонија

Суспендирани двајца вработени во Агенцијата за национална безбедност за случајот „Онишченко“

Редакција
Двајца вработени на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), кои се дел од одделот за стратешка соработка, се суспендирани поради случајот со украинскиот бизнисмен Олександар Онишченко,...
Македонија

Русковска најавува одговор на дисциплинската комисија во предвидениот рок

Редакција
Обвинителката Вилма Русковска го добила барањето да се изјасни по решението на дисциплинската комисија и ќе одговори во предвидениот рок од пет дена, најдоцна до...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во среда ќе се решава по жалбата на Русковска за суспензијата

Редакција
Советот на јавни обвинители во среда ќе ја одржи 63. седница, на чиј дневен ред е жалбата на обвинителката Вилма Русковска. Одлуката за свикување на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Суспендирани скопски и тетовски обвинител

Редакција
Јавниот обвинител на Македонија донесе решение за оддалечување од функцијата за еден јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје за време додека трае дисциплинската постапка...
Бизнис

Македонската берза долгорочно ги суспендира „АрцелорМиттал“ и „Благој Тифанов“

Редакција
Согласно одлука на Одборот на директори на Македонска берза АД Скопје на друштвата „АрцелорМиттал Скопје“ (ХРМ) АД Скопје и „Благој Туфанов“ АД Радовиш, котирани на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детална листа: „Виз ер“ ќе суспендира голем број летови од Охрид и Скопје

Редакција
„Виз ер“ е во процес на суспензија до 50 линии на просторот на земјите од поранешна Југославија, а секој град што го опслужува оваа компанија...
Македонија

Чулев прифати суспензија за неговиот советник Зоран Ѓоргевски

Редакција
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев го прифатил предлогот за донесување решение за изрекување најстрога дисциплинска мерка и е потврдена предложената дисциплинска мерка за Зоран...
Македонија

Кривична и суспензија за советникот на Чулев за несоодветно и насилничко однесување

Редакција
Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Славјанка Петровска ja инфомираше јавноста дека е поведена постапка против советникот на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев за инцидентот...