еМагазин

Tag : советник

Македонија

Иванна Хаџиевска веќе не е во протоколот на Заев, сега го советува за меѓународни односи

Редакција
Иванна Хаџиевска која до пред извесно време беше во протоколот на премиерот Зоран Заев повеќе не ја извршува таа функција, туку е советник за меѓународна...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Само во Македонија“: Нефи Усеини повика на протест за рушење на дивоградбите пред општината во која е советник

Редакција
Бизнисменот Нефи Усеини, кој е член на Советот на Општина Охрид, на Фејсбук ги повикува граѓаните на протест пред Општината Охрид против уривањето на дивоградбите....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Советникот на Заев, Љубе Бошкоски имал над 100 состаноци со потенцијални инвеститори, ама не донел ни 1 инвестиција

Редакција
Посебниот советник за странски инвестиции на премиерот Зоран Заев, Љубе Бошкоски за период од една година и три месеци, од кога е на оваа функција,...
Македонија

На Тортевски кога бил советник во СЈО ми нуделе поткуп од 50 илјади евра да „забошоти“ постапка против функционер

Редакција
Адвокатот Александар Тортевски, тврди дека во времето додека бил советник во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), му бил нуден поткуп од 50.000 евра. Тој за Канал...
Македонија

По нападот на универзитески професор, за советникот на ДУИ, Хусеини се преземаат постапки, вели Заев

Редакција
Се преземаат управни постапки против охридскиот советник Нефи Хусеини, одговори премиерот Зоран Заев денеска на новинарско прашање, зошто му се дозволува на советникот такво самоволие,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две куќи, стан, три автомобили, земјиште: Каков имот пријавил Нефи Усеини, чија пицерија во Охрид стана топ тема

Редакција
Советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини се најде во фокусот на јавноста откако пред неколку дена отвори пицерија во заштитетна зона од УНЕСКО...
Македонија

Замир Мехмети ќе го советува генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Редакција
Замир Мехмети ќе го советува генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски. Информацијата на Фејсбук ја соопшти Мехмети: „Со задоволство ја прифатив поканата од генералниот секретар...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На премиерот му треба советник за советници“: Твитер реакции за тоа кој го советува Заев

Никола Осило
Лавина реакции има на социјалните мрежи по објавата на истражувањето на ИРЛ во кое се обелоденуваат имињата на советниците на премиерот Зоран Заев. Ви пренесуваме...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Новите советници на Заев, Ружин и Андоновски хит на Твитер

Редакција
Универзитетскиот професор Венко Андоновски и Александар Ружин, син на поранешниот дипломат и актуелен професор на ФОН, Нано Ружин, му станаа надворешни советници на премиерот Зоран...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бранимир Јовановиќ се повлекува, повеќе не е советник на Тевдовски

Редакција
Советникот на министерот Драган Тевдовски, Бранимир Јовановиќ објави дека по скоро две години, се повлекува од Министерството за финансии. „Одлукава ја донесов уште пред некое...