еМагазин

Tag : командир

Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен и суспендиран командирот кој пукал со калашњиков од тераса

Редакција
Приведен е командирот на полициската станица Ропотово кој пукал со калашњиков од тераса на свадба во Дербиште, а чие видео масовно се споделува на социјалните...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Командир на полициска станица пука со калашњиков на тераса, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки објави видео на неговиот Твитер-профил, на кое, како што тврди, командир на полициска станица пука со автоматско оружје на тераса....
Македонија ТОП СТОРИИ

Командир од тетовската касарна потикнал негова колешка да побара поткуп од 4.000 евра од колега за да стане офицер

Редакција
Поведена е истрага против 45-годишен командир од тетовската касарна, кој минатиот месец, поттикнал 23-годишна колешка да побара поткуп од 4.000 евра од колега за да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за полициски командир во Виница, не дозволил да биде казнет возач на автобус

Редакција
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР во координација со надлежен јавен обвинител од ОЈО за гонење на организиран криминал и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Суспендирани командирот и четворицата полицајци кои го спроведувале Беким Мемети, кој рани полицаец и избега

Редакција
Суспендирани од работа се четворица затворски полицајци кои го спроведувале осудениот Беким Мемети од КПУ Идризово во Ургентниот центар „Мајка Тереза“ и командирот кој ја издал...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведени девет лица во акција на ГП „Табановце“, меѓу кои и командир и заменик командирот

Редакција
За злоупотреба на службена положба во синоќешната полициска акција на ГП „Табановце“ се приведени командир, заменик командир, раководител на смена, како и шест полицајци, потврди...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полициски командир осуден на четири и пол години затвор за дрога

Редакција
По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција и одржани судски рочишта на кои беа изведени...
Локално

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

Редакција
Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе...
Локално

Полициски командир потпомогнат од вработени на ФОН „завршил“ високо образование

Редакција
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(45) од Куманово, вработен во МВР на РМ на работно место командир на полициска станица за граничен надзор и...
Локално

Кривична пријава против командир на полициска станица

Редакција
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство Куманово поднесе кривична пријава против З.С. вработен во Регионален центар Север на...