еМагазин

Tag : летови

Бизнис

Распоред на летови од Меѓународниот аеродром Скопје за среда на првиот ден од реотворањето

Редакција
Првите полетувања од Меѓународниот Аеродром Скопје, во среда, 1-ви јули, кога аеродромот се отвора повторно за патнички летови се за Бремен (6:00), Ларнака (6:15), Стокхолм...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали: Нови правила на ТАВ, најмалку три часа пред лет да се пристигне на аеродром

Редакција
Патниците ќе треба да пристигнат на аеродромот најмалку три часа пред нивниот лет, да носат заштитна маска постојано, да одржуваат физичко растојание и висок степен...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Визер ја продолжува суспензијата на сите летови од/до Македонија до 13 јули

Редакција
Wizz Air, најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна  и Источна Европа, денес најави дека како резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Виз ер“ ја продолжува суспензијата на летовите од и до Македонија до 14 јуни

Редакција
„Виз ер“ денеска најави дека како резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови од и до Македонија, авиокомпанијата ја продолжува суспензијата...
Бизнис

„Виз ер“ ја продолжува суспензијата на сите летови од и до Македонија до 30 мај

Редакција
„Виз ер“, најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа најави дека како резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови од...
Бизнис

Виз Ер ја продолжува суспензијата на сите летови од и до Скопје до 16 април

Редакција
Нискобуџетната авиокопанија Виз Ер, како резултат на пролонгираните забрани за патување на сите летови од и до Македонија, ќе ја продолжи суспензијата на сите летови...
Бизнис

Распишани повици за чартер летови за враќање македонски граѓани од Малта и Хрватска

Редакција
Владата денеска објави јавни повици за организирање авионски превоз за македонски граѓани со моментален престој во странство за враќање во земјава од Малта и од...
Македонија

МНР: Граѓаните кои ќе бидат вратени со чартер летови ќе треба да си ги платат авиобилетите

Редакција
Министерството за надворешни работи информира дека граѓаните кои ќе бидат вратени во земјава со чартер летови организирани од државата, ќе добијат обврска за плаќање на...
Балкан

Турција забрани летови за Македонија и уште за 45 држави

Редакција
Властите во Турција ги засилија мерките против ширењето на коронавирусот со суспендирање на летовите со уште 46 земји, а меѓу нив е и Македонија. Минатата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Граѓаните кои се заглавени по аеродроми ќе се вратат со хуманитарни летови и ќе бидат во државен карантин

Редакција
На синоќешната седница Владата ја разгледа и информацијата на Министерството за надворешни работи за бројот на наши државјани кои оваа ситуација ги затекна во други...