еМагазин

Tag : летови

Македонија

Поради магла повторно пренасочени летовите од охридскиот аеродром

Редакција
Поради магла повторно откажани полетувањата и слетувањата на охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“. Слетувањето на авионот од Виена утрово во 7:50 е откажано. Откажано е...
Свет

„Виз ер“ најави основање на „Виз ер Абу Даби“

Редакција
„Виз ер холдинг“ најзелената авиокомпанија во Европа и најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, денес најави дека склучиле договор за основање на „Виз...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Виз ер“ за Black Friday нуди 30% намалување на цените на картите на одбраните летови

Редакција
Wizz Air, најзелената авиокомпанија во Европа и водечкиот нискобуџетен авиопревозник во Централна и Источна Европа денес објави попуст до 30% на одбрани летови букирани денес...
Бизнис

Каде да се информирате за летовите на „Адриа ервејс“ која привремено ги откажа сите летови од и до Скопје

Редакција
Словенечката авиокомпанијата „Адриа ервејс“ привремено ги прекинува сите летови од своите бази во Љубљана, Приштина и Тирана, а соодветно на тоа и сите летови до...
Свет

(Видео) Хаос во Хонг Конг: Демонстрантите го блокираа аеодромот, откажани сите летови

Никола Осило
Меѓународниот аеродром во Хонг Конг ги откажа сите летови поради протестите што траат веќе 10-та недела во таа држава. Од денеска откажани се сите слетувања...
Бизнис

Се уриваат рекорди: Во еден ден над 1.000 летови над македонското небо

Никола Осило
На почетокот од летната сезона М-НАВ  вторпат го урна рекордот на бројот на летови над македонското небо. Првиот пат на 29 јуни оваа година кога...
Бизнис

„Атлантис“ го доби тендерот за Министерството за правда за авионски билети и летови за екстрадикција вреден 76.000 евра

Никола Осило
Министерството за правда по распишаниот тендер за набавка на услугата за резервација на авионски билети и организација на специјални летови за екстрадиција за потребите на...
Бизнис

„ТАВ Македонија“: Од денеска почнува летниот распоред на летање

Редакција
„ТАВ Македонија“ информираше дека од денеска почнува летниот распоред на летање „Драги патници, од недела, 31-ви март, почнува летниот распоред на летање. Ве поврзуваме со...
Бизнис

Авиолинија Атина-Скопје сепак ќе има

Редакција
Со летови два пати седмично, секој вторник и четврток, од први ноември Атина и Скопје авионски се поврзуваат, преку грчката „Aegean airlines“, јави дописничката на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата ќе потроши 105.000 евра на летови за екстрадикција на бегалци

Никола Осило
Министерството за правда по распишаниот тендер за набавка на услугата за резервација на авионски билети и организација на специјални летови за екстрадиција склучи договор со...