еМагазин

Tag : летови

Бизнис ТОП СТОРИИ

Грчката авиокомпанија „Ејџијан Ерлајнс“ го повлекла барањето за летови од Атина до Скопје

Редакција
Грчката авиокомпанија „Ејџијан Ерлајнс“ денеска до македонските воздухопловни власти доставила барање за одобрување на летови во зимската сезона, но по два часа го повлекла, објави...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Директна авионска линија Атина-Скопје-Атина од 1 ноември

Редакција
Грчката авиокомпанија „Ејџиан“ ќе лета Атина – Скопје – Атина од 1 ноември, а летови ќе има два пати неделно. На сајтот на компанијата веќе...
Бизнис

Виз ер: За овие седум години, не сме имале летови до Полска

Редакција
По повод објавите во некои од медиумите дека авиокомпанијата „Виз ер“ ја укинала линијата до Полска, од компанијата велат дека за седум години откако работи...
Бизнис

„Виз ер“: 20 проценти намалување на картите за резервации направени денеска

Редакција
„Виз ер“, една од најбрзо растечките авиокомпании во Европа, денес ја започна својата летна продажба, нудејќи им на патниците 20 проценти намалување на избрани летови...