еМагазин

Tag : жалба

Македонија ТОП СТОРИИ

Таткото на Вања Ѓорчевска останува во притвор

Редакција
Советот за казниви дела при Врховниот суд ја одби жалбата на осомничениот за киднапирање на 14-годишната Вања Ѓорчевска, нејзинот татко, Александар Ѓорчевски. „Советот за казниви...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанакиески во јуни излегува на слобода

Редакција
Жалбата на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, со која се бара условен отпуст е уважена и ќе започне на 17. јуни годинава,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелација му ја намали казната на сопственикот на порталот „ДоказМ“

Редакција
Апелациониот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на Основното јавно обвинителство Скопје во врска со случајот „ДоказМ“, а жалбите на обвинетиот Марјан Стаменковски, сопственик...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Две жалби на тендерот за избор на надзор за автопатите што ќе ги гради „Бехтел и Енка“

Редакција
Во постапката за јавна набавка за избор на надзор и правен консултант за изградба на Коридор 8 и Коридор 10, се поднесени две жалби, информираа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Советот на јавни обвинители едногласно ја отфрли жалбата на Русковска за суспензијата

Редакција
Советот на јавни обвинители на денешната 63-та седница, едногласно одлучи жалбата за суспензијата на обвинителката Вилма Русковска да се отфрли како неоснована. Претседателот на Советот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во среда ќе се решава по жалбата на Русковска за суспензијата

Редакција
Советот на јавни обвинители во среда ќе ја одржи 63. седница, на чиј дневен ред е жалбата на обвинителката Вилма Русковска. Одлуката за свикување на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ова не е суспензија на Русковска, туку на правдата: Обвинителката поднесе жалба до Советот на јавни обвинители

Редакција
Обвинителката Вилма Русковска денеска напладне поднесе жалба за одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители. Со жалбата, како што појасни Русковска, таа ги...
Македонија

Русковска ќе поднесе жалба до Советот на јавни обвинители поради суспензијата

Редакција
Обвинителката Вилма Русковска денеска ќе ја обжали одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители. Русковска за МИА потврди дека денеска напладне ќе поднесе...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе жалба за Талир 2 откако ќе ја добие пресудата

Редакција
На власта на СДСМ и ДУИ и треба дефокусирање на вниманието од животот во ценовни шокови и енормна инфлација и зголемена сиромаштија и затоа во...
Македонија

Поднесена жалба на мерката притвор за Мијалков за „Плацеви на Водно“

Редакција
Адвокатот Звонко Давидовиќ информира дека е поднесе жалба на мерката притвор за поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков за предметот...