еМагазин

Tag : Беким Мемети

Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се протоколи ги прекршиле затворските полицајци при бегството на Беким Мемети

Редакција
Управата за извршување на санкциите на 13-ти овој месец спроведе вонреден стручен надзор во КПД Идризово со цел да се утврдат сите околности кои довеле...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поради бегството на Мемети ќе биде сменет директорот на Управата за извршување санкции

Редакција
Не сум задоволен од работата на директорот на Управата за извршување санкции при Министерството за правда и веќе почнав процес на селекција на нов директор,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бегството на Беким Мемети договорено со затворските полицајци, случајно бил ранет еден од полицајците: Детали од МВР

Редакција
Со детали за бегството на затвореникот Беким Мемети се огласија и од Министерството за внатрешни работи. -Единицата за корупција во Сектор за криминалистички истраги при...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за командир и двајца затворски полицајци за бегството на Беким Мемети

Редакција
Судот им определи мерка притвор од осум дена на командирот и двајца затворски полицајци, за кои постои основано сомнение дека како службени лица, со умисла,...
Македонија ТОП СТОРИИ

За што е осуден Беким Мемети, кој избега од Идризово и рани затворски полицаец

Редакција
Министерството за внатрешни работи објави меѓународна потерница за Беким Мемети, кој избега од затворот Идризово, при што рани затворски полицаец. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) МВР објави...
Македонија ТОП СТОРИИ

Суспендирани командирот и четворицата полицајци кои го спроведувале Беким Мемети, кој рани полицаец и избега

Редакција
Суспендирани од работа се четворица затворски полицајци кои го спроведувале осудениот Беким Мемети од КПУ Идризово во Ургентниот центар „Мајка Тереза“ и командирот кој ја издал...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) МВР објави фотографија од затвореникот Беким Мемети, кој при бегство рани затворски полицаец

Редакција
Министерството за внатрешни работи објави меѓународна потeрница по Беким Мемети, кој синоќа побегна од затвор и притоа рани затворски полицаец. “Мемети Беким роден 30.01.1986 година...