еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) МВР објави фотографија од затвореникот Беким Мемети, кој при бегство рани затворски полицаец

Министерството за внатрешни работи објави меѓународна потeрница по Беким Мемети, кој синоќа побегна од затвор и притоа рани затворски полицаец.

“Мемети Беким роден 30.01.1986 година во Тетово, каде и живее на ул.„115“ бр.8, кој се бара за бегство од КПУ Идризово за сторено кривично дело по чл. 123, чл.396 и чл.215 од КЗ на РСМ”, стои во описот на потерницата на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Потерница за избеганиот осуденик кој пукал во затворски полицаец, вонреден надзор во Идризово

Затвореник ранил затворски полицаец и побегнал додека го носеле во болница

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) НЛБ Банка воведе најсовремен начин на плаќање: NLB Pay – мобилен паричник

Редакција

Рашковски, кој е во домашен притвор имал решение од судот да излегува и оди на лекар

Редакција

Го прекрши ли Џафери Деловникот со одложувањето на гласањето за уставните измени

Редакција