еМагазин

Tag : идризово

Локално

Затвореник пронајден починат во „Идризово“

Редакција
На 06.04.2020 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.00 часот во КПУ„Идризово“ бил пронајден починат затвореник С.П.(72) од Скопје, без траги...
Локално ТОП СТОРИИ

Само во Македонија: Затвореник во Идризово вршел измами преку мобилен телефон

Редакција
Единицата за економски и компјутерски криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против  Б.А. (33)...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Затворот „Идризово“ вработува седум лица, плата до 15.718 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 7 јавни службеници во КПУ Казнено поправен дом Идризово. Се бараат седум самостојни референти, а платата за сите работни смета...
Локално

Остар предмет употребен во тепачка меѓу Македонец и Пакистанец во затворот Идризово

Никола Осило
На 20.11.2019 околу 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во просторија во Казнено-поправната установа Идризово, настанала физичка пресметка помеѓу Р.Р.М.А. од Пакистан и...
Локално

Приведен бегалец од Идризово осуден за убиство

Никола Осило
На регионалниот пат Тетово-Брвеница, со наредба од Казнено-поправната установа „Идризово“, полициски службеници на СВР Тетово денеска го привеле  Џ.Д.(50) од Тетово, осуден на затворска казна...
Локално

Само во Македонија: Затвореник од Идризово „глумел“ директор и нарачувал стока преку телефон

Никола Осило
СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, поднесе кривична пријава против Б.А.(41) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Инсталација“ го доби тендерот за градежно-занетчиски работи во затворот Идризово вреден 1,5 милиони евра

Никола Осило
Министерство за правда – Управа за извршување на санкциите по распишаниот тендер за изведба на градежно-занетчиски работи во КПД Идризово склучи договор со трговското друштво...
Локално

Пронајден затвореникот кој и побегна на затворската полиција кога го враќала од Клинички

Никола Осило
Полицијата го пронајде затвореникот кој денеска успеа да им побегне на затворските полицајци кои го транспортирале на преглед, потврди МВР. Тој е пронајден околу 17:30...
Локално

Избега затвореник од Идризово на враќање од преглед во Клинички центар

Никола Осило
На 14.10.2019 во 11.30 часот од страна на затворските служби во КПУ Идризово во СВР Скопје било пријавено дека околу 11.10 часот на ул.„Благоја Стефковски“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распишан оглас за вработување на 9 лица во затворот Идризово, плата до 21.010 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 9 јавни службеници  во КПУ Казнено поправен дом „Идризово“. Се бараат кандидати за референти и соработници. Платите во зависност од...