еМагазин

Tag : Вилма Русковска

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила обвинителката Вилма Русковска

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската
Македонија

Обвинителката Рускоска: Ако има дополнителени докази, можна нова постапка за „27 април“

Редакција
Јавната обвинителка Вилма Русковска денеска изјави дека се прибираат докази за лицата кои беа дополнително споменати на судењето за случувањата во Собранието за 27 април,
Македонија

Обвинителката Русковска не открива многу детали, но вели дека се собрани дел од доказите за бегството на Груевски

Редакција
Првиот човек на Обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска во емисијата „Правда и неправда“ на телевизијата 1ТВ рече дека веќе се собрани дел од
Македонија

Вилма Русковска е новиот шеф на Обвинителството за организиран криминал и корупција

Редакција
Советот на јавни обвинители денеска ја избра Вилма Русковска, обвинителката која го води случајот за насилството во Собрание, за нов шеф на Основното јавно обвинителство
Македонија

На обвинетиот Марковски ќе му се суди во раздвоена постапка за насилството во Собрание

Редакција
Судечкиот совет во предметот „27 април“ одлучи да ја раздвои постапката за обвинетиот Сашо Марковски, кој заради нарушена здравствена состојба е на лекување во ГОБ