еМагазин

Tag : Чулев

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Изгледа пронајден е начинот како да се задржат сите во Македонија-нема пасоши“: Твитер реакции

Редакција
За кризата со пасошите се уште нема решение, а во меѓувреме како што информираше техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, пасоши ќе се издаваат...
Македонија

Владата поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

Редакција
Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот...
Македонија

Пасоши ќе се издаваат по приоритет, можна времена забрана за издавање

Редакција
МВР очекува во март да добие 100.000 обрасци за патни исправи. Во моментов се преостанати 3.700 обрасци, од нив 650 ќе бидат за издавање патни...
Македонија

Владата поништи решенија донесени од министерот Чулев за прераспределба на работни места

Редакција
Владата на синоќешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место, донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев. Со решенијата,...
Македонија

Останати 4.900 обрасци, а 14.900 граѓани чекаат да им биде издаден пасош, вели Чулев

Редакција
Околу 4.900 обрасци за пасоши има останато во моментов, а 14.900 граѓани чекаат да им биде издаден пасош. Новата пратка на обрасци за патни исправи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Грците лути и на Чулев: Во биографијата му пишувало Република Македонија

Редакција
И министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е спомнат во вербалната нота која Грција ја испратила до македонското Министерство за надворешни работи за непочитување на...
Македонија

Министерот Чулев: Со невалидна одлука Владата сака хаос во МВР

Редакција
Прераспоредените работници на новите работни места во Министерството за внатрешни работи да постапуваат по одлуката на министерот Наќе Чулев, одлуката на Владата за поништување на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чулев вели дека не се од неговиот тим: Полициски службеници на распит во Обвинителството

Редакција
Полициски служебеници се повикани во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за да дадат исказ за постака, која е во тек,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Чулев: Ги бараме одговорните за „Јавна соба“ преку „Телеграм“ во Лондон, објавени 800 фотографии и видеа

Редакција
Поднесено е барање до компанијата „Телеграм“ со седиште во Лондон да се идентификуваат двајца администратори и двајца модератори на групата „Јавна соба“, а истовремено се...
Македонија

Заменик министерката Петровска со кривични пријави за министерот Чулев за несовесно и нестручно работење

Редакција
Дополнителната заменик министерка во МВР, Славјанка Петровска ќе поднесе кривични пријави до надлежното обвинителство против техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, поради несовесно и...