еМагазин

Tag : полициски

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Полициските униформи станаа двојазични

Редакција
Во Градот Скопје, во скопските општините и во општините во кои најмалку 20 отсто од граѓаните зборуваат службен јазик различен од македонскиот, ознаките на основната...
Свет ТОП СТОРИИ

Кина има над 100 полициски станици ширум светот за да следат и заплашуваат свои граѓани

Редакција
Шпанската невладина организација за заштита на човековите права „Сејфгард дифендерс“ (Safeguard Defenders) објави дека во светот има повеќе од сто кинески полициски станици. Според организацијата,...
Балкан

Од денеска полициски час и без музика на Закинтос и во градот Ханија на Крит

Редакција
Поради влошената епидемиолошка состојба и зголемениот број нови случаи на Ковид-19, а по препорака од надлежната комисија, грчкиот остров Закинтос и градот Ханија на Крит...
Балкан

Од 1 јули се укинува полицискиот час во Грција, а од сабота ќе има музика во угостителските објекти

Редакција
Од сабота полицискиот час во Грција ќе биде пократок и ќе почнува во 01.30 часот, наместо 00.30 како што беше досега, а на угостителските објекти...
Македонија

Полицискиот час и мерките да останат да важат до 15 јуни, предлага Филипче

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче по предлог на Комисијата за заразни болести денеска на Главниот координативен кризен штаб му предложил полицискиот час и мерките да...
Македонија

Полицискиот час не го почитувале 32 лица, 446 казни за неносење маски

Редакција
Во периодот од полноќ до 04:00 часот утринава констатирано е дека 32 лица не ја почитувале забраната за движење, соопштија од Министерството за внатрешни работи....
Македонија

Денеска без полициски час, од утре почнува од полноќ

Редакција
Полициски час денеска ќе нема поради верскиот празник Рамазан Бајрам. Од утре, како што одлучи Владата, тој ќе биде скратен и ќе трае од полноќ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата одлучи: Од утре полициски час од полноќ

Редакција
Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 12 мај 2021 да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од среда полициски час од 23 часот, а угостителските објекти да работат до 22:30 часот, предлага Кризниот штаб

Редакција
Главниот координативен кризен штаб на денешната седница ги разгледуваше предлозите пристигнати од Министерството за здравство и врз основа на нив и предлага на Владата на...
Македонија

43 прекршувања на полицискиот час, 484 казни за неносење маска

Редакција
Од 20 часот (25.04.2021) до 05.00 часот (26.04.2021) констатирано е дека 43 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак,...