еМагазин

Tag : крит

Балкан

(Видео) Жеден орел се симна на автопат во Крит

Редакција
Грција периодов мери рекордни високи температури, а колку е топло покажува и видеото кое масовно се споделува на социјалните мрежи, во кое се гледа, невообичаено,...
Балкан

(Видео) Туристка загина откако карпа падна врз хотел во Крит, 10-годишниот син изваден од рушевините со повреди

Редакција
Една жена го загуби животот, а нејзиниот 10-годишен син е полесно повреден откако во текот на ноќта се одронила огромна карпа и паднала врз хотелот...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Едно лице загина, друго исчезна во силно невреме на Крит, автомобили завршија во морето

Редакција
Во големото невреме што ги зафати северниот и североисточниот дел на грчкиот остров Крит, едно лице го загуби животот, спасувачките екипи трагаат по исчезната жена,...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Најмалку еден загинат во силен земјотрес на Крит

Редакција
Едно лице го загуби животот, а деветмина се повредени во силниот земјотрес од 5,8 степени на грчкиот остров Крит, јави дописничката на МИА од Атина....
Балкан

Од денеска полициски час и без музика на Закинтос и во градот Ханија на Крит

Редакција
Поради влошената епидемиолошка состојба и зголемениот број нови случаи на Ковид-19, а по препорака од надлежната комисија, грчкиот остров Закинтос и градот Ханија на Крит...
Балкан

На Крит пеколни 38 степени во мај

Редакција
Во текот на вчерашниот ден, во одредени делови на Грција биле регистрирани рекордно високи температури, несвојствени за почеток на мај, според податоците од Националната опсерваторија...
Балкан ТОП СТОРИИ

Балканот продолжува да се тресе: Денеска земјотрес во Грција, почуствуван и во Скопје

Редакција
Земјотрес e почувствуван во Скопје и околината изтринава во 08.23 часот. Според Европскиот медитаренски сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот е на Крит во Грција со...
18+

(ВИДЕО) Ресорт на Крит стана рај за свингери од целиот свет

Редакција
Стотици парови, од целиот свет петта година по ред пристигнаа во ресортот “Cactus Royal” на Крит, Грција каде на неколку дена ќе имаат ексклузивна можност...
Балкан

(ВИДЕО) Куче на Крит 8 години го чекаше својот мртов сопственик

Редакција
„Хачико“ од Крит, Грција почина осум години по смртта на неговиот сопственик, кој секојдневно го чекаше пред локалниот супермаркет во селото Пателис, пишуваат грчките медиуми,...
Балкан

(ВИДЕО) Пожар на брод што пловеше кон Крит, спасени сите патници

Редакција
Процесот на напуштање на бродот „Елефтериос Венизелос“, успешно заврши за патниците, без проблеми и повреди, по координираната акција на крајбрежната служба, противпожарната служба и брзата...