еМагазин

Tag : станици

Свет ТОП СТОРИИ

Кина има над 100 полициски станици ширум светот за да следат и заплашуваат свои граѓани

Редакција
Шпанската невладина организација за заштита на човековите права „Сејфгард дифендерс“ (Safeguard Defenders) објави дека во светот има повеќе од сто кинески полициски станици. Според организацијата,...