еМагазин

Tag : Петровска

Македонија

Министерката Петровска го тужи пратеникот Ковачки, судењето на 30. ноември

Редакција
Завршија подготвителните рочишта во Основен суд 2 за судскиот спор за навреда и клевета, кој министерката за одбрана, Славјанка Петровска, го иницираше против пратеникот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Протераните руски дипломати се обиделе да се вмешаат во стартешките национални интереси на Македонија, вели Петровска

Редакција
Министерката за одбрана Славјанка Петровска истакна дека тројцата руски дипломати кои неодамна беа протерани се лица кои работеле спротивно на дипломатските правила и се обиделе,...
Македонија

Министерката Петровска ќе го тужи пратеникот Ковачки за навреда и клевета

Редакција
Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска одговарајќи на пратеничко прашање во Собранието најави тужба против пратеникот Драган Ковачки од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за навреда и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Руската амбасада реагира на изјавите на министерката Петровска за Украина

Редакција
Со изненадување се запознавме со изјавите дадени последниве денови од министерката за одбрана на РСМ, Славјанка Петровска во врска со „поставувањето на вооружените сили од...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Полни раце работа за инспекторите за животна средина: Несоодветно се постапува со отпадни материи, неакредитирана лабораторија мерела загадување….

Редакција
Вкупно 12 решенија за отстранување недостатоци на различни инсталации издаде Државниот инспекторат за животната средина (ДИЖС), по извршени 68 редовни инспекциски надзори од 1 до...
Македонија

(ВИДЕО) Чулев и Петровска се скараа за спот во кој статисти се полицајци

Редакција
Синоќа за време на полицискиот час, во Скопје се снимаше видео, по повод Денот на полицијата, во кое статисти беа полицајци. На Фејсбук за истото...
Македонија

Заменик министерката Петровска со кривични пријави за министерот Чулев за несовесно и нестручно работење

Редакција
Дополнителната заменик министерка во МВР, Славјанка Петровска ќе поднесе кривични пријави до надлежното обвинителство против техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, поради несовесно и...