еМагазин

Tag : судење

Македонија

Одложено рочиштето за „Рекет“, се разболеа адвокатите на Јанева

Редакција
Денешното рочиште за “Рекет“ е одложено за 23 јануари, поради отсуство на одбраната на обвинетата, поранешна специјална обвинителка, Катица Јанева. Нејзините адвокати, Дељо Кадиев и...
Македонија

Поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски, одложено судењето за „ТНТ“

Редакција
Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на...
Македонија

Судењето за „ТНТ“ започна од почеток, Трајковски дојде сам

Редакција
Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за...
Македонија

Обвинителството ги повика Заев, Радникот, свиркачот Костовски да сведочат за „Монструм“

Редакција
Судскиот процес за случајот „Монструм” продолжува на 3 февруари. На денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, од страна на обвинителите како дополнителни сведоци...
Македонија

Судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот, судењето за ТНТ продолжува утре

Редакција
Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова...
Македонија

Судењето за „ТНТ“ почнува од почеток, рочиште денеска и за „Траекторија“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат...
Македонија ТОП СТОРИИ

И судењето за „ТНТ“ ќе стартува од почеток, поротничка поднесе неотповиклива оставка

Редакција
Судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски се враќа од почеток, откако еден од членовите на судечкиот совет дал...
Македонија

Ново рочиште за „ТНТ“, обвинетиот Трајковски доби адвокат по службена должност

Редакција
Во Основниот кривичен суд Скопје за денеска е закажано ново рочиште за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски и покрај...
Македонија

И судењето за „Еразмус“ се враќа на почеток, поротник заминува на работа во Германија

Редакција
Наместо завршни зборови за случајот „Еразмус” и пресуда на 3 февруари за професорите и демонстраторот од Економскиот факултет, кои се товарат за земање пари од...
Македонија

Најчитано на еМагазин во 2019: Ќе открие ли Боки 13 навистина каде се парите и кој е организаторот и помагачите во „Рекет„?

Редакција
Во серијал еМагазин ќе Ве потсети што на нашиот медиум најмногу се читаше измината година. Информациите околу случајот „Рекет“, кој ја обележа измината година дефинитивно...