еМагазин

Tag : Димитриевски

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Ново обвинение за Максим Димитриевски

Редакција
Градоначалникот на Куманово и кандидат за претседател на Македонија на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, на социјалните мрежи информираше за нова кривична пријава...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Одложен стартот на судењето за Максим Димитриевски поради нови докази

Редакција
Судењето за градоначалникот на Куманово и претседателски кандидат на ЗНАМ, Максим Димитриевски кое требаше да започне денеска е одложено за 30. април, бидејќи кумановското Јавно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Партијата „ЗНАМ“ на Димитриевски за неколку часа ги собра потписите за регистрација

Редакција
„Движењето за наша Македонија – ЗНАМ“ ги собра потребните потписи согласно Законот за регистрација на политичките партии и следниот чекор, како што денеска изјави творецот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Бугарите во Уставот кога мојата баба во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не Бугарка: Димитриевски за БНТ1

Редакција
Во гостувањето на бугарската национална телевизија БНТ1 во Софија, градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски рече дека Бугарите ќе бидат запишани во македонскиот Устав без никаков...
Македонија

Градоначалникот Димитриевски: „Шегата“ на Рама е неприфатлива, должи извинување кон премиерот и македонската јавност

Редакција
На невкусната шега на албанскиот премиер Еди Рама, кој македонскиот премиер Димитар Ковачевски во Солун на германскиот канцелар Олаф Шолц му го престави како премиер...
Македонија

Димитриевски за изборот на претседател на СДСМ: Не сакам да се случи да избереме лидер марионета

Редакција
Во своето гостување во Тема на денот во Дневникот на Сител ТВ, градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски посочи дека очекува оставката на лидерот на СДСМ...
Македонија

Максим Димитриевски обвини за притисок од полицијата, внатрешната контрола на МВР го истражува случајот

Редакција
Независниот кандидат за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски денеска одржа прес-конференција на која образложи дека возилото со кое се превезувал, а кое беше запрено од...
Македонија

Максим Димитриевски: Моето исклучување од СДСМ е желба на поединци

Редакција
По денешната изјава на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со реакција се јави, актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Заев најави исклучување на...
Македонија

Кумановскиот градоначалник Димитриевски: Георгиевски да го врати македонското државјанство и да се извини на македонскиот народ

Редакција
За градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски акцискиот план кој го предложи поранешниот премиер Љупчо Георгиевски е срамен и понижувачки за Македонија и македонскиот народ. „Овие...
Македонија

Градоначалникот Димитриевски се огради од Бучковски: Неговите тези се чин на велепредавство

Редакција
Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, се огради од тезите на поранешниот премиер Владо Бучковски, кој стана специјален преставник на Македонија за Бугарија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Договор...