еМагазин

Tag : лидер

БАШ НИ Е ЌЕФ

Бидете дел од врвна обука за бизнис и претприемништво: Отворен повик за ЛИДЕР проект

Редакција
Македонија2025 го објави отворениот повик за ЛИДЕР проект – врвна обука за бизнис и претприемништво, која по 13-ти пат ќе се одржи од 4-16 мај 2020 година во Скопје. ЛИДЕР...
Македонија ТОП СТОРИИ

Али Ахмети повторно избран за лидер на ДУИ

Редакција
Али Ахмети вечерва на Четвртиот изборен конгрес на ДУИ со акламација повторно е избран за лидер на партијата. За него гласаа повеќе од 800 делегати...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Започна 12. издание на лидер-проект: Врвна програма за бизнис и претприемништво

Редакција
Денеска започна дванаесетото издание на ЛИДЕР проект, во организација на Македонија 2025, кое ќе трае десет работни денови. Врвни инструктори од познатата бизнис-школа Ричард Ајви...
Македонија ТОП СТОРИИ

Горан Милевски реизбран за лидер на ЛДП, порача дека нема да го подржи предлог законот за амнестија

Редакција
Либерално-демократската партија денеска на седмото Изборно собрание го резибра Горан Милевски за нејзин лидер, кој порача дека најверојатно нема да го поддржи предлог-законот за амнестија,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Почина Слободан Угриновски, претседателот на Сојузот на Титови леви сили

Редакција
Претседателот на Сојузот на Титови леви сили, Слободан Угриновски починал ненадејно синоќа, соопшти неговиот син Никола Угриновски на Фејсбук. Угриновски ќе биде погребан на градските...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој се ја „мерка“ фотелјата на Мицкоски?

Редакција
ВМРО ДПМНЕ, најголемата партија во Македонија, со денови е топ тема во македонските, но и во регионалните медиуми. Партијата ја тресат исклучувања на големи поранешни...
Македонија

Лилјана Поповска се повлече: Маја Морачанин е новиот лидер на ДОМ

Редакција
Пратеничката на ДОМ, Маја Морачанин е новиот претседател на ДОМ. Таа беше избрана едногласно на Четвртиот конгрес на партијата, на кој присустуваа 300 делегати, а...
Македонија

Поддршка на Мицкоски му даде и Владимир Ѓорчев

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска јавно доби поддршка и од пратеникот на партијата, Владимир Ѓорчев. “Поддршка за претседателот Христијан Мицкоски, за ВМРО-ДПМНЕ и Македонија. За Македонија и...
Македонија

Христијан Мицкоски доби поддршка и од Антонијо Милошоски

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за кога последниве денови во јавноста се шпекулира дека може да биде сменет, доби подршка и од еден од највлијателните...
Македонија

Трајко Вељаноски му даде подршка на Христијан Мицкоски

Редакција
Поранешниот претседател на македонското Собрание, Трајко Вељаноски преку Фејсбук му даде подршка на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во време кога на големо се шпекулира дека...