еМагазин

Tag : Бугари

Локално

Лишени од слобода двајца Бугари за неовластено снимање странска делегација во Собранието

Никола Осило
На 23.01.2019 година околу 10.30 часот во Скопје, пред Собрание на Република Македонија, од слобода биле лишени Т.Т.Ц.(52) и Т.П.Б.(45), двајцата од Република Бугарија, поради
ДОБРОСОСЕДСТВО

Бугарите и денеска најбројни на градскиот пазар во Делчево и по кафеаните

Редакција
Бугарските државјани и денеска беа меѓу најбројните посетители на градскиот пазар во Делчево каде ги полнеа кошниците со квалитетни раноградинарски култури и овошје. Анкетираните велат
Локално

Банда Бугари „оперирале“ по бутици

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против С.С.(25) и две малолетнички на возраст од 15 и 16 години, сите од Република Бугарија, поради