еМагазин

Tag : заев

Македонија

Пендаровски: Изјавата на Заев непримерна

Редакција
Непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, вака претседателот Стево Пендаровски ја оцени изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече дека
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Владата сама се руши

Редакција
Од ден на ден, власта останува без нови и нови подржувачи. Верност и откажуваат дури и најверните. Причините за тоа се бројни. Граѓаните се уште
Македонија

Осуди за скандалозната изјава на Заев и од СЕММ, ССНМ и повеќе невладини организации

Редакција
И денеска лавина од реакции за скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев. Ви ги пренесуваме реакциите на СЕММ, ССНМ и повеќе невладини организации СЕММ: Изјавата
Македонија

Зошто под квалификативот „еден суетен новинар” се препознал Героски тоа треба него да го прашате, вели Заев

Редакција
Во интервју за МИА, премиерот Зоран Заев, зборува за скандалозната изјава со кои ги навреди припадниците на ЛГБТИ заедницата, а од медиумиските организации го обвинија
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Реакција за милион долари по спорната изјава на премиерот Зоран Заев

Никола Осило
Хит на социјалните мрежи е реакцијата на новинарите кои беа присутни кога премиерот Зоран Заев ја даде спорната изјава дека: „нема да дозволи неколку криминалци,
Македонија ТОП СТОРИИ

Героски: Се чувствувам небезбеден, жал ми е што Заев влезе во ваков филм

Никола Осило
Драги пријатели, вечерашната срамна и заканувачка изјава на премиерот Зоран Заев ме шокираше. Во неа, покрај извесен „педер“ (тоа се негови зборови), се спомнува и
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Педери сакаат да рушат Влада која им даде геј-парада

Никола Осило
Не стивнуваат реакциите по вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи неколку криминалци, суетен новинар и педер да ја симнат оваа Влада
Македонија ТОП СТОРИИ

Осуди од сите страни за „сочната“ изјава на премиерот Зоран Заев

Никола Осило
„Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар, и да ме извини ЛГБТИ заедницата, еден педер да ја симнат оваа Влада од власт.
Македонија

Заев се извини на ЛГБТИ заедницата: Зборот „педер“ го употребив за да дадам карактерна особина

Никола Осило
„ЛГБТИ заедницата ја има мојата голема почит. Затоа, пред да го употребам зборот „педер“ упатив извинување. Тој збор го употребив за да дадам карактерна особина,
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја симнат оваа Влада од власт

Никола Осило
„Јас сум човек борец и ќе продолжам да се борам за овие вредности до крај додека граѓаните ми даваат позиција. Секако дека нема да дозволам