еМагазин

Tag : заев

Македонија

Мицкоски од Заев бара да се донесе Резолуција за заштита на македонскиот јазик

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од премиерот Зоран Заев бара да донесат Резолуција за заштита на македонскиот јазик. “Ја следам онаа дебата каде Зоран...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) И Заев собираше отпушоци: Министри, судии, пратеници, административци … собираа ѓубре низ Македонија

Редакција
Околу 40.000 административци, министри, пратеници, судии, градоначалници, обвинители… беа дел од денешната еко-акција „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“. Се чистеше низ целата земја, а...
Македонија

Заев за Нова ТВ: Мислам дека мојот брат Вице немал контакти со Камчев и со Мијалков

Редакција
Во интервју за Нова ТВ премиерот Зоран Заев вели дека името на неговиот брат Вице Заев се злоупотребува и дека тој немал контакти со бизнисменот Орце...
Македонија

Заев за новите снимки: Нема да дозволам влакно да им фали на главата на моите деца и семејство

Редакција
Моите деца и моето семејство ми се светост како што му се светост на секој граѓанин веројатно децата и семејството и нема да дозволам влакно...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Нова „тура“ снимки за „Рекет“: „Куферот со пари не е кај Заев“

Редакција
Додека Јавното обвинителство истражува кој пред неколку дена на Јутјуб каналот U6e Big објави неколку аудио снимки во кои како што објавија медиумите наводно се...
Македонија

(Видео) Заев, Шекеринска и Џафери на адреналинско-воена екскурзија на носачот „Хари С. Труман“

Редакција
Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието, Талат Џафери остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили...
Локално

Приведен скопјанец кој на Фејсбук му се заканувал на премиерот Зоран Заев

Редакција
Секторот за компјутерски криминал ќе поднесе кривична пријава против М.С.(49) од Скопје поради основи на сомневање за сторенo кривичнo делo „загрозување на сигурноста“, казниво по...
Македонија

(Фото) Заев во Лондон се сретна со Меркел, Трудо и Санчез

Редакција
Премиерот Зоран Заев на маргините на Состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, оствари средби со премиерите на Канада и Шпанија, Џастин...
Македонија

(Фото) Заев во друштво на Трамп на Самитот на НАТО во Лондон

Редакција
Премиерот Зоран Заев кој учествува на Самитот на НАТО во Лондон, на својот фејсбук профил објави заеднички фотографии со претседателот на САД, Доналд Трамп и...
Македонија

Заев си направи „селфи“ во Лондон: „Го остваруваме сонот, стануваме 30. членка на НАТО“

Редакција
Го остваруваме сонот на генерации наши граѓани – стануваме членка на НАТО, во сојуз со најмоќните партнери од демократскиот свет, напиша денеска премиерот Зоран Заев...