еМагазин

Tag : заев

Македонија

(ВИДЕО) Голема посетеност на протестот за правда на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски побара истрага за Заев

Редакција
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ синоќа организираше „Граѓанскиот протест против неправдата“, кој почна пред зградата на Јавното обвинителство и заврши пред Врховниот суд во Скопје. Протестот, според организаторот,...
Македонија

Милошоски ја предаде „бомбата“ на Русковска за наводно мешање на Заев во судската власт

Редакција
Се што поседував како материјал, транскрипти, аудио снимка поврзана со поранешниот премиер Зоран Заев, каде експлицитно се слуша неговиот глас и разговара за влијание во...
Македонија

Вангеловски: Со Заев сум се сретнал неколку пати, а тој се претставува како мој голем пријател

Редакција
Објавениот разговор или монолог на Зоран Заев ми наликува на негово себепромовирање во голем моќник, но и претставување како мој голем пријател, вели за „Плусинфо“,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Снимките на Милошоски веројатно се од разговори со групата исклучени пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Јас во објавените тонски снимки ја коментирам одлуката на Врховен суд за непостапување за предметите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) после јуни 2017 година, состојба...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Нова „бомба“ на Антонио Милошоски: „Заев договорал одлуки на Врховниот суд“

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска од партиското седиште објави нов аудио материјал, на кој како што вели, се слуша гласот на лидерот на СДСМ,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Заев и Мицкоски предизборно кај бизнисмените: Првиот вети пари од ЕУ-фондовите, вториот отвореност за мерки

Редакција
Лидерите на двете најголеми политички партии, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски веќе наголемо работат на терен во пресрет на изборите закажани за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев потврди дека неговиот глас е на „аудио-бомбата“ на Милошоски

Редакција
Како партија сме отворени, транспарентни и одговорни кога станува збор за маркетингшкото претставување на нашите политики и успеси во медиумите. Ако видите дека сме помагале...
Македонија

Милошоски по средбата со Рускоска: Заев да даде исказ дали знаел за финансирањето на 1ТВ

Редакција
Поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ја предал аудио снимката, која како што вели, ја добил од...
Македонија

Анкета на „Рејтинг“: Ниту Влада предводена од Заев ниту од Мицкоски може да го намали криминалот и корупцијата

Редакција
Мнозинство граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, покажува најновото испитување на јавното...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Марш за правда по 3 години власт е јак апгрејт на вмровските контрапротести“: Твитер реакции

Редакција
Лавина различни реакции на социјалните мрежи за маршот на владејачката СДСМ, „Чекориме за правда“. Од партијата рекоа дека маршот бил организиран за градење силно, независно...