еМагазин

Tag : Груевски

Македонија

Груевски до Заев: Напамет не ми паднало да влегувам во багажник за било какви цели

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски, кој доби политички азил во Унгарија, се огласи на Фејсбук за тврдењето на актуелниот премиер Зоран Заев, дека побегнал од Македонија
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за изјавата на Заев за Груевски: „Знаеме дека 500 евра плата побегнале во багажник“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика изјавата на премиерот Зоран Заев дека Владата знае како побегнал експремиерот Никола Груевски, односно дека тој се сокрил
Македонија

Груевски избега од земјава во багажник од автомобил, вели Заев

Редакција
„Знаеме како Груевски избега од земјата“, вели македонскиот премиер Зоран Заев во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг, пренесува Дојче веле. Заев за ФАЦ тврди дека ја
Македонија ТОП СТОРИИ

Во унгарскиот Парламент се „скараа“ за Груевски: Од власта велат дека со него се консултираат за Западен Балкан

Редакција
Поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој доби политички азил во Унгарија, освен во тамошните медиуми, стана тема за расправа и во унгарскиот Парламент. Денеска во
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Тимчо Муцунски: Треба јасно и недвосмислено да признаеме каде згреши ВМРО-ДПМНЕ во минатото

Петре Димитров
Тимчо Муцунски (29), актуелниот меѓународен секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, е млад, амбициозен и со поинакви размислувања од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ, на кои сме навикнати,
Македонија

Груевски ако побара, може да добива плата од 63 илјади денари од Собранието уште една година 

Редакција
Сега веќе поранешниот пратеник, бившиот македонски премиер Никола Груевски, кој стана политички азилант во Унгарија, според Законот за пратеници има право да побара да остварува плата
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Ѓоко Камчев, кој седнува во пратеничката фотелја на Груевски

Редакција
Ѓоко Камчев ќе седне во пратеничката фотелја на сега веќе бившиот пратеник Никола Груевски, потврдуваат од ВМРО-ДПМНЕ за еМагазин. Камчев доаѓа од редовите од ВМРО-ДПМНЕ
Македонија ТОП СТОРИИ

Собранието ја констатираше оставката: Груевски и официјално се збогува од пратеничката функција

Редакција
Собранието, денеска ја констатираше оставката од функцијата пратеник на поранешниот премиер Никола Груевски, кој избега од државата и доби политички азил во Унгарија. Груевски е
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Груевски „тера“ бизнис на брод на Дунав

Редакција
Поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија, не е само топ тема кај нас. Се поголем е и интересот за него од
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е и колку е богат Виктор Орбан, пријателот на Груевски

Редакција
Унгарскиот премиер Виктор Орбан, повторно е во фокусот на македонските медиуми, откако унгарскиот портал 444, објави дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој стана азилант